JISKRA Zruč n/Sáz. - SPARTA Kutná Hora 35 : 26 / 19:17 /

Náš tým mužů čekalo v 8.kole SRL "okresní derby" ve Zruči .........................

V 8.kole SRL nastoupil náš tým mužů v neděli dopoledne / od 10,30 / v „okresním derby“ na venkovním hřišti JISKRY Zruč nad Sázavou.

A začátek utkání se našemu týmu vydařil. Ve 2.minutě se ujal vedení 0:1 a 1-2 brankový náskok udržoval až do 12.minuty, kdy vedl 5:6. Následovala však rychlá tří branková šňůra domácích a ve 13.minutě byl stav 8:6. Na konci druhé dvacetiminutovky sice zvýšili domácí své vedení na rozdíl 4 branek / 12:8 /, náš tým však v závěru 1.poločasu dotahoval a ve 29.minutě snížil na rozdíl branky jediné – 17:16. V závěrečné minutě však padly ještě tři branky a s dvoubrankovým náskokem nakonec odcházeli do kabin domácí – 19:17. 1.poločas se oběma týmům dařilo hlavně střelecky, zato obranná činnost byla hodně slabá a příliš se nedařilo ani brankářům- domácí měl 5 a dvojice hostujících pouze 1 úspěšný zákrok !!!

Začátek 2.poločasu byl poměrně vyrovnaný, do 36.minuty padlo po třech brankách na obou stranách a rozdíl byl stále dvoubrankový – 22:20. Následujících šest minut však rozhodlo o vítězi. Hosté totálně propadali ve všech činnostech a domácí dávali branku za brankou. V rozmezí 36. – 42.minuty zaznamenali rychlou šňůru 7 branek a odskočili na 29:20 !!! Ve zbývajících cca 17 minutách se již hostující tým na zvrat nezmohl a tak se dohrávalo v poklidu. Domácí nakonec zvítězili v „derby“ naprosto zaslouženě o 9 branek – 35:26.

Náš tým sice utkání dobře začal, s přibývajícími minutami však získávali navrch domácí. Hlavně v obraně to bylo , oproti poslednímu utkání , hodně špatné. Hráči často chybovali jeden na jednoho a hlavně nedokázali ubránit dvojici Bohm – Dolejší. Ti často procházeli obranou SPARTY „jako nůž máslem“ a zaznamenali celkem 18 branek. 35 branek nedostal tým již hodně dlouho, naposledy na jaře 2005 v Chomutově ve II.lize !!!

SPARTA tentokrát propadla hlavně v obraně a to bylo pro konečný výsledek rozhodující. A za děravou obranou se nedařilo ani brankářům. Malý si připsal pouze 6 zákroků a měl úspěšnost pouhých 16,2%, Stýblo si za cca 8 minut v konci 1.poločasu nepřipsal zákrok jediný a obdržel 4 branky. Střelecky se týmu vydařil hlavně 1.poločas, Kůrka v něm měl střelbu 9-7 a Morysek 4-4. Ve 2.poločase však již ze hry branku Kůrka nedal  / to již byl osobně bráněn a trefil se pouze 2x ze sedmičky / a také ostatním se dařilo o poznání méně. K nejlepším tentokrát patřili / krom dvou výše jmenovaných / Šnajdr a Šalátek, slušně zahrál Hájek a dorostenec Polívka zaznamenal svou vůbec první branku v mistrovském utkání mužů !!!

Hlavně v obraně některým hráčům vadil – místy mokrý povrch, to však jejich mizerný výkon v této činnosti nijak neomlouvá. Domácí potvrdili roli favorita a připsali si zaslouženě oba body.

Vývoj skóre: 1.poločas – 0:1, 1:2, 2:4, 3:5, 5:6, 8:6, 9:8, 12:8, 14:10, 15:12, 16:13, 17:14, 17:16, 19:16 a 19:17.

2.poločas – 20:17, 22:20, 29:20, 30:22, 32:23, 33:25 a 35:26.

SESTAVA a BRANKY SPARTY :

Malý /br/, Stýblo /br/ - Kůrka 9, Hrčka 5, Morysek 5, Šalátek 3, Hájek 2, Polívka P.ml. 1, Šnajdr 1, Hovorka, Polívka P.st. a Salák A. TRENÉR: Hájek Jiří.

SESTAVA a BRANKY JISKRY :

Vodrážka /br/ - Bohm 10, Dolejší 8, Felis 4, Quirsfeld 4, Vrzáček 4, Hejl 3, Kaplan 2 a Hornát. TRENÉR: Dolejší Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ : 2 – 2 , VYLOUČENÍ : 4 – 5 , SEDMIČKY : 1/1 – 4/4 , ROZHODČÍ : Želina – Svatoň , DIVÁCI : 50.