Nedělní utkání 2.ligy mužů na podporu Ukrajině !!!

Říká se, že sport spojuje. Kutnohorští házenkáři chtějí dokázat, že nejen spojuje, ale i pomáhá ..........


Rozhodli se proto v neděli 20.března 2022 od 12:30 hodin v rámci dohrávky 11.kola 2.ligy mužů proti Jiskře Třeboň podpořit těžce zkoušenou Ukrajinu. Za každou vstřelenou branku přispějí domácí hráči částkou 100,- Kč.

Přispět budou moci i diváci, kteří na tento zápas zavítají. Vstupné bude dobrovolné a veškerý výtěžek z utkání bude věnován na pomoc napadené Ukrajině přímo na účet partnerského města Kamjanci Podolskému.

Součástí pomoci bude internetová aukce, do které Český svaz házené poskytl reprezentační dres podepsaný Českým reprezentačním týmem účastnícím se Mistrovství světa házené žen 2021 a také oficiální míč podepsaný Českým reprezentačním týmem účastnícím se Mistrovství Evropy házené mužů 2022. Aukce probíhá na facebookovém profilu oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora. Ukončena bude v předvečer utkání 19. 3. 2022 ve 20:00. Nabídky je možné podávat formou komentářů pod fotky dražených předmětů – nejvyšší příhoz vyhrává. Po skončení aukce bude výherce kontaktován pořádajícím oddílem. Předání vydražených věcí, případně vyhlášení v případě nepřítomnosti výherce, proběhne před začátkem nedělního mistrovského utkání.

 

A takto okomentoval připravovanou akci hráč týmu mužů Radek Hovorka: „Jako oddíl se vždy snažíme pomáhat, pokud je to v našich silách. K pomoci Ukrajině nás motivoval náš trenér a místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr, který se hned pár dnů po napadení Ukrajiny Ruskem vydal naším oddílovým tranzitem na slovensko - ukrajinské hranice. Spolujezdce mu na této odvážné cestě dělal spoluhráč Martin Felis. Celkem z Kutné Hory vyrazilo 5 dodávek s nákladem v hodnotě zhruba jednoho milionu korun, který byl určen partnerskému městu Kutné Hory. A proč jsme si vybrali právě nedělní termín? Zápas s Třeboní jsme měli odehrát již na konci podzimní části /5.12.2021/, ale nejprve zasáhlo onemocnění Covid-19 do našich řad a v náhradním termínu /30.1.2022/ měl pro změnu podobné problémy náš soupeř. A tak jsme se nakonec dohodli na tomto termínu, potřetí ho snad již nic nenaruší!!! Navíc máme po delší době možnost hrát v kutnohorské sportovní hale Klimeška v hlavní hale, a tak bychom rádi hráli před plnými tribunami. A jak jinak dostat diváky do hlediště než tím, že mohou pomoci dobré věci?

 

Házenkářský program ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici v Kutné Hoře startuje tuto neděli 20.března od 8:30 hodin mistrovskými zápasy Středočeské ligy starších žáků. Od 8 hodin bude ve vstupních prostorách haly umístěna kasička, kam budou moci návštěvníci vhazovat své příspěvky. A od 12:30 hodin začíná hlavní program - druholigové utkání SPARTA Kutná Hora – JISKRA Třeboň.

 

Vážení sportovní příznivci, předem Vám děkujeme za podporu.