POZVÁNKA na sobotní utkání SRL: SOKOL Žel.Brod - SPARTA

K utkání 7.kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY zajíždí náš tým mužů tuto sobotu 17.10. do haly nejvzdálenějšího soupeře - SOKOLA Železný Brod.................

Tuto sobotu – 17.října zajíždí náš tým mužů k utkání 7.kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY na hřiště jediného zástupce východních Čech v soutěži – SOKOLA ŽBS Železný Brod.

Sobotní soupeř SPARTY působil dlouhá léta ve vyšších soutěžích. Před třemi roky však sestoupil z II.ligy a nyní již třetí sezónu startuje ve SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIZE / k tomu navíc také ve východočeské lize /. V předloňském ročníku SRL obsadil tým SOKOLA celkové 5.místo se ziskem 21 bodů, v loňské sezóně 8.místo se ziskem 11 bodů.

Vzájemné zápasy mezi SPARTOU a Železným Brodem v předloňské sezóně SRL vyzněly jasně pro východočechy. Na podzim 2007 SOKOL využil domácího prostředí k vítězství 27:20, když v poločase vedl náš tým 12:13. V odvetě na jaře 2008 SPARTA prohrála i doma, tentokrát 27:30, když již v poločase prohrávala 13:16.

V loňské sezóně SRL byla úspěšnější SPARTA, když nejprve na podzim 2008 doma zvítězila vysoko 30:16 po poločasovém vedení 13:6. V odvetě na jaře 2009 skončilo utkání v Železném Brodě nerozhodně 23:23, když v poločase vedla SPARTA 10:15. Tehdy měla většinu utkání jasně pod kontrolou, ani šestibrankové vedení v průběhu 2.poločasu však na vítězství nestačilo !!! A z tohoto posledního vzájemného utkání si připomeňme sestavy a střelce branek – SOKOL Železný Brod: Hampl /br/, Michler /br/ - Janus 11, Čech 3, Šmítka 3, Makal 2, Bachůrek 1, Novotný J. 1, Tuláček 1, Vele 1, Lubas Martin, Lubas Marek a Novotný D. SPARTA Kutná Hora: Červenka/br/, Malý /br/ - Hasala 8, Kůrka 7, Hrčka 3, Thieme 3, Hovorka 1, Rudolf 1, Hájek, Morysek, Polívka, Salák A., Salák J. a Šalátek.

A ještě si připomeňme vzájemná utkání z let předcházejících – v druholigové sezoně 2004/2005 oba soupeři využili výhody domácího prostředí k vítězství, nejprve na podzim 2004  SPARTA těsně 25:24 a v odvetě na jaře 2005 Železný Brod 24:22. V sezónách 1992/93, 1993/94 a 1994/95 v utkáních východočeského OBLASTNÍHO PŘEBORU ve všech šesti zvítězil Železný Brod !!!

V podzimní části SRL odehrál Železný Brod prozatím 5 utkání a v nich získal 2 body  – postupně prohrál v Libčicích 30:12, na Chodově 22:18 a v Úvalech 21:16, před 14ti dny doma remizoval s LOKOMOTIVOU Vršovice 24:24 a před týdnem ve Zruči 22:22. Nejlepším střelcem týmu v dosavadních 5 utkáních je Tomáš Janus, který nastřílel již 32 branek a je v tabulce střelců SRL na čtvrtém místě.

SPARTĚ se v posledních utkáních příliš herně ani výsledkově nedaří a často nastupuje v silně oslabené sestavě. V sobotu tedy bude hodně záležet na tom, kteří hráči budou tentokrát k dispozici. Po zranění by již měl nastoupit Hájek a dále snad Hrčka a Thieme. Nejistý je start Moryska a Šnajdra a určitě nebude hrát zraněný Kůrka a Šimůnek, který hraje ve stejný den ve Vsetíně za dorost pražské DUKLY.

Nám nezbývá, než popřát týmu mužů v Železném Brodě hodně úspěchů.

A ještě fakta k utkání 7.kola SRL: SOKOL ŽBS Železný Brod - SPARTA Kutná Hora –– hraje se v sobotu 17.10. od 18,00 hodin ve sportovní hale v Železném Brodě za řízení dvojice Halíř - Podzimek.

1

Ve stejný den, v sobotu 17.října zajíždí tým mladších žáků SPARTY do Úval, kde odehraje čtvrtý podzimní mistrovský turnaj OBLASTNÍHO PŘEBORU. Zde budou startovat: domácí SOKOL Úvaly, JISKRA Zruč n/S., WENDY Mělník, AŠ Mladá Boleslav a SPARTA Kutná Hora. Volno má tentokrát SOKOL Libčice.

Také tým mladších dorostenců SPARTY odehraje utkání 7.kola 2.LIGY tuto sobotu, od 16,00 nastoupí na hřišti severočeského týmu TYGŘI Ústí nad Labem. Víkendové kolo je posledním v podzimní části 2.LIGY mladších dorostenců a na 1.místě bude přezimovat bez ztráty bodu SOKOL Kobylisy.

Na fotografii A.Saláka Tomáš Morysek ve střelecké pozici z loňského domácího vysokého vítězství nad Železným Brodem 30 : 16.