SK ARITMA Praha - SPARTA Kutná Hora 19:25 / 8:11 /

Dnes zahájil tým mužů jarní část mistrovské sezóny SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY utkáním na pražské ARITMĚ..................

V prvním jarním kole SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY zajížděl náš tým mužů na hřiště posledního týmu průběžné tabulky – SK ARITMA Praha. Původní termín – sobota 29.3. byl v úterý 25.3. na přání domácího týmu / obsazená hala TJ Ruzyně /, a našem následném souhlasu změněn na neděli 30.3. od 11,00 hodin.

Náš tým mužů byl před prvním jarním mistrovském utkání značně oslaben – pro zranění ze sestavy vypadl nejlepší střelec Kůrka / chybět bude minimálně další měsíc /, pivot a opora obrany Rudolf / pro závažný zdravotní problém možná ukončí činnost /, pro pracovní službu  nemohl Šnajdr a na posledním –pátečním tréninku se zranil Hasala / palec ruky v dlaze /, který u nás hostuje z DUKLY Praha. A když navíc ve stejný den hrál tým dorostenců první mistrovský turnaj v Bělé p.B., nemohl trenér Hájek počítat s dalšími 4 hráči tohoto týmu, kteří za muže již v průběhu podzimní části pravidelně nastupovali !!!

K nedělnímu utkání proto odjížděl tým pouze s jedním hráčem na střídání do pole a s dvojicí brankářů – Kotval / 40 let / a Malý / 50 let !!! /.

Začátek utkání byl navíc poznamenán zjištěním, že domácí hráči nemají platné lékařské prohlídky / údajně bez nich odehráli celou podzimní část /, po dohodě však utkání s cca 10 minutovým zpožděním začalo / popsanou záležitost nechť vyřeší STK /.

SPARTA i v značně oslabené sestavě začala utkání velmi dobře, v 8.minutě vedla 0:3, později 1:4 a domácí museli neustále dotahovat. Na výbornou rozehrál utkání Thieme, velmi dobře vycházela spolupráce ŠalátekMorysek. Na druhou stranu, nedařilo se v útoku  Hrčkovi / jeho jediná střela skončila na blocích domácí obrany / a vůbec nevycházela obrana domácích pivotů  / domácí měli za úvodních 30 minut výhodu 7 sedmiček !!! /.

I tak - po stálém vedení o 2-4 branky nakonec poločas skončil vedením našeho týmu o 3 branky – 8:11.

Začátek 2.poločasu však našemu týmu vůbec nevyšel, za prvních 5 minut 5x ztratil míč v útoku za zbytečné technické chyby / 3x špatná přihrávka a 2x brankoviště /. Toho domácí využili ke snížení náskoku, ve 42.minutě byl stav již jen 14:15. V dalších minutách  však hosté hru výrazně zlepšili a postupně zvyšovali svůj náskok až na konečný rozdíl 6 branek – 19:25. Oproti prvnímu poločasu výrazně střelecky „ožil“ Hrčka, měl střelbu 8/7 a měl velký podíl na konečném vítězství. Velmi dobře zachytal po téměř roční pauze Kotval / 14 úspěšných zákroků a úspěšnost 42,4% /, „veterán“ Malý nastoupil pouze na jednu sedmičku a tu skvěle zlikvidoval!!! V poli se dařilo v obraně i v útoku Thiememu, dobrou střelbu měl Morysek / 8-6 /. Šalátek střídal velmi dobrou hru v obraně i v útoku s množstvím zcela zbytečných technických chyb / a to je škoda, to jeho výkon hodně snižuje /. Ostatní nijak výrazně neoslnili, hráli dle svých současných možností.

Z týmu domácích byl jednoznačně nejnebezpečnější autor 9 branek - dle nečitelného zápisu Charvát, ročník narození 1984. Výše zmíněný hráč  však  byl o 10-12 let starší !!! Zřejmě si chlapec zapomněl registraci !!!

Celkově lze hodnotit výkon našeho týmu v prvním jarním mistrovském utkání po zimní přestávce – vzhledem k oslabené sestavě – se značnou rezervou. Poslední tým tabulky bude jen těžko v této sestavě proti komukoliv bodovat a tak vítězství bylo více méně povinností.

SESTAVA a BRANKY: Kotval /br/, Malý /br/ - Hrčka 7, Thieme 7, Morysek 6, Šalátek 4, Choutka 1, Polívka a Salák A.ml. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 - 0, VYLOUČENÍ: 3 - 4, Č.KARTA: 1 - 0, SEDMIČKY: 10 / 5  –  8 / 4, ROZHODČÍ: Sovová . Kříženecký / oba Praha /, DIVÁCI: 3 !!!