SK ARITMA Praha - SPARTA Kutná Hora 20:20 / 7:12 /

V prvním jarním kole SRL mužů remizoval náš tým na hřišti pražské ARITMY 20:20 po vyhraném poločase 7:12. Jelikož však již v poločase bylo konfrontací zjištěno, že pětigólový domácí střelec hraje na cizí registraci, bude toto provinění řešeno následně DK. Nedá se očekávat nic jiného, než kontumační výsledek ve prospěch našeho týmu !!!!!

V prvním jarním kole SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY zajížděla SPARTA v sobotu 31.3. do Prahy, kde nastoupila od 10,30 hodin na venkovním hřišti týmu SK ARITMA Praha.

A svému pražskému soupeři měla po podzimní domácí porážce 24:25 co oplácet. Tehdy hosté nastoupili v silně prořídlé sestavě s pouhými sedmi hráči / bez možnosti střídání /, přesto to k úspěchu stačilo.

Nyní v sobotním utkání na tom byl trochu podobně tým SPARTY. K utkání odjížděl pouze s jedním brankářem, který mimochodem trénoval naposledy v srpnu loňského roku a s devíti hráči do pole. Zde sice nechyběl nikdo ze základní sestavy, tři další hráči však jejich úrovně zdaleka nedosahovali. Na hřiště se také dostali v průběhu utkání pouze na několik minut, kdy bylo třeba hráčům základu neodkladného odpočinku. Zato domácí měli tentokrát soupisku úplně plnou, nastoupili se 14 hráči.

Začátek utkání byl ve znamení dobrých obran i výkonů brankářů a tak se dlouhé minuty hrálo bez branek. Jako první se prosadil v 5.minutě Morysek a SPARTA se tak ujala vedení 0:1. Až v 10.minutě padla druhá branka , kterou domácí tým vyrovnal na 1:1. V následujícím průběhu se již přece jenom začali střelci na obou stranách prosazovat více a tak skóre narůstalo. V průběhu druhé desetiminutovky si SPARTA udržovala 1-2 brankové vedení, na což domácí dokázali odpovědět až ve 22.minutě, kdy přešli do vedení  6:5. Závěr poločasu ale vyšel SPARTĚ na výbornou. Před velmi dobře chytajícím Hrochem pracovala obětavě celá obrana a když se zadařilo i v útoku, skóre začalo výrazně narůstat . Ve 26.minutě byl stav 6:9 a na konci poločasu dokonce již 7:12. V této části utkání se vydařilo několik rychle sehraných akcí do křídel, kde se prosazoval hlavně Hrčka a také dvě akce při přesilovce, kdy neomylně zakončoval po přesných přihrávkách Kůrky z pivota Rudolf.

Také začátek 2.poločasu začala SPARTA dobře a dvěmi brankami ve 35.a36.minutě zvýšila své vedení na rozdíl sedmi branek – 7:14. Ještě ve 40.minutě vedla SPARTA o šest branek – 10:16 a nic nenasvědčovalo obratu v utkání. Ale v následujících minutách se výrazně pohoršila hra v obraně a hlavně v útoku a domácí začali mohutně dotahovat. A do 48.minuty bylo srovnáno na 16:16 !!! Potom ještě SPARTA do 52.minuty odskočila na 16:18, pět minut před koncem přešli domácí podruhé v utkání do vedení – 19:18. Dvě minuty před koncem na tom byla opět lépe SPARTA, která brankami v 56.a58.minutě vedla 19:20. Vedení však neudržela, poslední slovo měli domácí. Ti v předposlední minutě vyrovnali na konečných 20:20. V dramatickém závěru již rozhodující branka ani na jedné straně nepadla.

SPARTA podala v prvním jarním kole poměrně slušný výkon - do 40.minuty hrála velmi dobře, v závěrečné dvacetiminutovce ale její hra upadla do podzimního podprůměru. A to je škoda!!

V brance  po dlouhé odmlce nastoupil Hroch / oba zkušení brankáři Kotval s Malým jsou zraněni / a hlavně v 1.poločase zachytal velmi dobře. Celkově si připsal 14 úsp.zákroků a měl úspěšnost 41,2%. Střelecky se dařilo z křídla Hrčkovi, všechno však v 1.poločase. Ve druhém se již ke střelbě vůbec nedostal a to bylo na konečném výsledku znát. Často také nestíhal v závěru v obraně. Kanonýr Kůrka se dlouho zastřeloval, v 1.poločase se dokázal prosadil pouze jednou ze sedmičky a jeho celková střelba ze spojky byla 12-2 !! Slušně zahrál v obraně, mnohdy se však zapomínal rychleji vracet po nevydařeném útoku / jeho stará bolest /. Velmi dobře zahrál pivot Rudolf, tradičně dobrý v obraně, tentokrát se prosazoval i střelecky. Velmi dobře v obraně zahráli Šnajdr a Thieme, o to méně se jim dařilo střelecky. Standart zahrál Morysek. Ostatní tři hráči byli na hřišti několik minut a ničím výrazně ke konečnému výsledku nepřispěli.

Nyní ale k tomu hodně podstatnému. V poločase utkání byla na popud týmu SPARTY provedena rozhodčími utkání konfrontace domácího hráče č.3, na jehož registraci hrál prokazatelně zcela někdo jiný. Domácí se ani nijak moc nevykrucovali, provinění bylo jednoznačné a evidentní. Vysoký střelec, který v 1.poločase zaznamenal 5 ze 7 branek svého týmu již potom do 2.poločasu nenastoupil. Je však z podivem, že domácí jej nechali hrát na cizí průkaz, i když věděli / nebo že by to věděl pouze hráč samotný ? /, že chodil s jedním hráčem hostujícího týmu na VŠ a ten ho zná velmi dobře. To je však pouze jejich hloupost a problém.
Případ bude podstoupen DK a je jasné, že utkání bude zkontumováno výsledkem 0:12 ve prospěch SPARTY. Navíc čeká hráče a vedoucího týmu disciplinární trest.

A nyní ještě několik čísel z utkání.:

Vývoj skóre v 1.poločase – 0:1, 1:1, 2:3, 3:5, 6:5, 6:9, 7:9 a 7:12.

Vývoj skóre ve 2.poločase – 7:14, 9:14, 10:16, 16:16, 16:18, 19:18, 19:20 a 20:20.

Statistiky střelby SPARTY – ze spojek 20 - 4 = úspěšnost 20%
- zkřídel 15 – 9 = 60%
- zpivota 8 - 5 = 62,5%
- zrychl.útoku 1 – 1 = 100%
- ze sedmičky 1 – 1 = 100%
Technické chyby – 9x / 4x přihrávka, 3x útočný faul, 1x brankoviště, 1x kroky /.
Získané míče – 14x / 4x Hrčka, 3x Morysek, 2x Kůrka, Rudolf, Šnajdr a 1x Thieme /.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/ - Hrčka 5, Kůrka 5, Rudolf 5, Thieme 3, Morysek 2, Hovorka, Jelínek, Salák A. a Šnajdr. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2-1, VYLOUČENÍ: 3-2, SEDMIČKY: 3/3 -1/1, ROZHODČÍ: Jeřábek,Marz, DIVÁCI: 5.