SOKOL Bělá "B" - SPARTA Kutná Hora 26 : 24 / 11:12 /

V 19.kole SRL náš tým mužů prohrál v Bělé, když "zavraždil" neskutečné množství tutovek !!!

19.kole SRL nastoupil náš tým mužů v sobotu odpoledne / od 15 hodin / v nové sportovní hale SOKOLA Bělá pod Bezdězem proti domácímu „B“ týmu.

A od úvodních minut bylo utkání hodně vyrovnané, oba týmy se několikrát vystřídali ve vedení. V úvodu vedl 0:1 a 1:2 náš tým, poté domácí 3:2, vzápětí změna na 3:4 a v 11.minutě opět domácí 5:4. Další minuty patřili našemu týmu, který přešel do vedení 5:7 a 1-3 brankové vedení si udržoval až do poslední pětiminutovky 1.poločasu. Ještě ve 24.minutě byl stav 8:11, poločas však skončil pouze jednobrankovým vedením našeho týmu – 11:12. Velká škoda byla neproměnění několika vyložených brankových příležitostí / Hrčka 2 trháky, Kůrka sedmičku /, vedení našeho týmu mohlo být daleko vyšší. Nutno ovšem dodat, že domácí hodně podržel brankář!!

Také začátek 2.poločasu se hodně podobal tomu prvnímu, oba týmy se opět několikrát vystřídali ve vedení. Náš tým vedl v úvodu 12:13, poté domácí 15:13 a 16:15, od stavu 16:16 zase náš tým vedl 6x o branku - naposledy ve 49.minutě 21:22. Domácí však vždy dokázali brzy vyrovnat. A zahazování jasných brankových příležitostí stálo náš tým úspěšný výsledek. Nedokázal své vedení navýšit, navíc několik zbytečných vyloučení / Rudolf 3x, Kůrka 2x / tým hodně oslabovalo. A toho využili domácí k otočení výsledku. Třemi rychlými brankami v rozmezí 49.-51.minuty přešli do vedení 24:22 a na to již naši hráči nedokázali odpovědět. 2x sice snížili na rozdíl branky jediné / 24:23 a 25:24 /, domácí však vzápětí navýšili na dvoubrankový rozdíl a tím také utkání skončilo – 26:24.

Náš tým neodehrál v Bělé až tak špatné utkání, neproměňování jasných brankových příležitostí a někdy i trocha smůly / střely do tyče, 3x přešlap při gólu / však k zisku bodů tentokrát nevedlo. Vždyť, kdy naposledy se v jednom utkání stalo, že Hrčka nepromění 3 trháky a Kůrka 4 sedmičky. A tyto „branky“ v konečném součtu jasně chyběli. Brankář Hroch odchytal utkání spolehlivě / měl 17 úsp.zákroků = 39,5% /, škoda, že na hodně střel si sáhl a přesto skončili se štěstím brankou. Velmi dobře zahráli Morysek / střelbu 6-5 / a dorostenec Hovorka / střelbu 6-4 /. O střelcích týmu Hrčkovi a Kůrkovi již řeč byla, první měl střelbu 13-4, druhý 25-8 !!

Utkání tentokrát nedohrál Rudolf, za třetí vyloučení obdržel cca 12 minut před koncem červenou kartu a do hry již nemohl zasáhnout. A v závěru samozřejmě týmu chyběl. Ostatní hráči zahráli svůj standart.

Jedničkou v domácím týmu byl brankář Renza, který zachytal opravdu skvěle. Měl 27 úspěšných zákroků, z toho 17 ve 2.poločase a byl hlavním strůjcem vítězství domácího týmu. Střelecky se nejvíce prosadil Kubíček, autor 12 branek, 6 jich přidal Tošovský.

Jinak poměrně slušné utkání / i přes 14 vyloučených / odřídili s přehledem pánové Želina a Svatoň.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/ - Kůrka 8, Morysek 5, Hovorka 4, Hrčka 4, Rudolf 2, Jelínek 1, Bušina, Choutka a Salák A. Trenér : Tvrdík Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 - 2, VYLOUČENÍ: 7 - 7, SEDMIČKY: 4 / 3 – 5 / 1 !!!, ROZHODČÍ: Želina - Svatoň, DIVÁCI: 30.