SOKOL Úvaly - SPARTA Kutná Hora 23 : 24 / 8 : 12 /

V předposledním kole SRL náš tým mužů zvítězil včera v podvečer v Úvalech, výkon většiny hráčů však byl hodně průměrný....................

V neděli 31.5. zajížděl náš tým mužů k utkání předposledního kola SRL na venkovní hřiště SOKOLA Úvaly, kde se mu v posledních letech vůbec nedařilo. Naposledy zde dokázal zvítězit v roce 2001. A tak bylo načase tuto nepříznivou bilanci změnit. První branku utkání dali sice v úvodní minutě domácí, v dalším průběhu však měli navrch hosté. V 5.minutě šli poprvé do vedení 1:2, v 7.minutě vedli 2:4, v 9.minutě 3:6 a v polovině prvního dějství 4:8. Jenže stačilo několik zbytečných ztrát míčů a neproměnění „loženek“ a domácí třemi brankami v řadě snížili do 20.minuty na jednobrankový rozdíl – 7:8. Naštěstí poslední desetiminutovka 1.poločasu se hráčům SPARTY povedla, když zaznamenali 4 branky v řadě a tím navýšili vedení svého týmu na 7:12. Domácí potom v závěru snížili na poločasových 8:12.

Ještě na začátku 2.poločasu SPARTA 4x vedla rozdílem 5 branek - 8:13, 9:14, 10:15 a 11:16 a zdálo se, že má utkání pevně pod kontrolou. Ale v dalším průběhu utkání začalo její velké herní trápení a domácí začali stahovat. Do poloviny 2.poločasu dokázali snížit na rozdíl dvou branek – 14:16 a v 52.minutě již dokonce na jednobrankový rozdíl – 18:19. Hráči SPARTY v této části utkání hodně kazili, špatné přihrávky i nedůsledná střelba měla za následek, že se začali bát o výsledek. Naštěstí domácím vždy dokázali odskočit na dvoubrankový rozdíl, to se jim v posledních osmi minutách podařilo celkem 5x. Důležité bylo, že přežili celkem bez úhony vyloučení svého nejlepšího střelce Kůrky, který si „orazil“ a měl v závěru dost sil. Zaznamenat totiž v posledních sedmi minutách 4 z 5 branek svého týmu a měl velký podíl na konečném vítězství. Hlavně proměnil důležitou sedmičku v předposlední minutě, kterou zvýšil na 21:23 a v poslední minutě po samostatném průniku dal rozhodující branku na 22:24. Domácí potom těsně před závěrečným hvizdem upravili na konečných 23:24. SPARTA tak odvezla oba body z úvalského hřiště poprvé od jara 2001, kdy zde zvítězila 21:17.

Její nedělní vítězství bylo ale hodně „upachtěné“. Hráči nejprve zahodili několik jasných tutovek / poločas mohl klidně skončit o deset / a poté zbytečnými chybami umožnili soupeři vrátit se do utkání. Forma a herní pohoda většiny hráčů je bohužel hodně vzdálená.

V Úvalech odchytal celé utkání Malý / Červenka byl sice na utkání, vzhledem k obnovenému zranění lokte nenastoupil /, který si připsal 16 zákroků / úspěšnost 41 % /. V poli se dařilo Kůrkovi, který svými brankami tým hodně podržel. Navíc si připsal 7 zisků míčů. Důležité první 3 branky 2.poločasu zaznamenal J.Salák, v obraně se svými 5 bloky soupeřových střel vyznamenal „čahoun“ Morysek. Celkem slušně zahrál v obraně Hájek, v útoku se však trápí delší dobu, stejně jako Hovorka a Hrčka.

Týmu tentokrát citelně chyběl nejlepší „jarní“ střelec Hasala, který se připravoval na státnice a ještě několik dalších hráčů / Polívkové, Horníček, Rudolf, Šnajdr /.

V týmu domácích zachytal spolehlivě Martoch / měl dokonce 22 úspěšných zákroků /, nejvíce branek zaznamenali Teplý / 8 / a Kroutil / 7 /.

SPARTA tak před posledním kolem stále drží druhé místo v průběžné tabulce SRL, které zajišťuje přímý postup do II.ligy. O to se „popere“ v závěrečném kole doma se SOKOLEM Vršovice. Momentálně má na 2.místě náskok 2 bodů / 27 oproti 25 / a k dobru podzimní vítězství 24:23 ze hřiště soupeře. K uhájení 2.místa tedy stačí remíza. Ale pozor, vršovičtí „sokolové“ hrají v závěru soutěže velmi dobře, zatímco forma našeho týmu upadá. Proto to bude proti tomuto pražskému týmu velmi těžké.

Tešme se proto na závěrečné utkání mistrovské sezóny SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY 2008/2009, které se hraje v neděli 7.6. od 10,30 hodin na hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově.

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/, Červenka /br/ - Kůrka 11, Salák J. 3, Šalátek 3, Hrčka 2, Morysek 2, Thieme 2, Hájek 1, Hovorka a Salák A. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 3, VYLOUČENÍ: 4 – 1, SEDMIČKY: 4/4 – 6/5, ROZHODČÍ: Halada – Točík, DIVÁCI: 30.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Kolín“B“ – Ml.Boleslav 7 : 21, Vršovice – Libčice 23 : 22, Mělník – Žel.Brod 29 : 25, Zruč – Chodov“B“ 00 : 00.

Před posledním kolem je již jistým vítězem soutěže AŠ Mladá Boleslav.