SOKOL Úvaly - SPARTA Kutná Hora 27 : 23 / 12:9 /

V pátek v podvečer prohrál náš tým mužů v dohrávce odloženého utkání posledního podzimního kola SRL po špatném výkonu o 4 branky .............

V pátek 7.5. čekala náš tým mužů dohrávka odloženého utkání posledního podzimního kola SRL na hřišti našeho souseda v tabulce – SOKOLA Úvaly. Na místním hřišti s umělou trávou začínalo utkání v 18,00 hodin. V průběžné tabulce soutěže byla SPARTA před páteční dohrávkou na 6.místě se ziskem 8 bodů / z 9 utkání /, domácí SOKOL o místo zpět – na 7.místě se ziskem 6 bodů z 10 utkání.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení – 1:0, 1:2, 3:2, 4:3 a v 15.minutě byl stav 5:6. Potom ještě 3x hosté o branku vedli – 6:7, 7:8 a ve 21.minutě 8:9. Závěr se však lépe vydařil domácím, kteří 4 brankami v řadě upravili na poločasových 12:9. Hráčům SPARTY závěr poločasu vůbec nevyšel a naopak domácí v něm měli navrch.

V úvodu druhého poločasu se ještě hráčům SPARTY dařilo držet s domácími krok, ve 36.minutě byl stav 15:13, o 10 minut později však bylo vedení Úval již šestibrankové – 21:15. To byl rozhodující „trhák“ domácího týmu, který již potom hru kontroloval a nedovolil hostům přiblížit se na „dostřel“. Hráči SPARTY sice v rozmezí 49.-57.minuty 4x snížili na rozdíl 4 branek – postupně 22:18, 23:19, 24:20 a 25:21, na zvrat již neměli. Domácí se na svém „pískovišti“ lépe pohybovali, naopak hráčům SPARTY dělal nezvyklý povrch v pohybu dost problémů. Závěrečné minuty již přinesly po dvou brankách na obou stranách a tak utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácího týmu o 4 branky – 27:24.

Hráči SPARTY nepodali v páteční dohrávce příliš dobrý výkon a chvílemi byla jejich hra hodně bídná. Navíc nedokázali ubránit trojici domácích hráčů Kroutil, Teplý, Valach, kteří zaznamenali 23 z celkových 27 branek svého týmu. A to bylo pro konečný výsledek utkání rozhodující.

Na páteční dohrávku jaksi pozapomnělo vedení Středočeského svazu házené delegovat rozhodčí a tak musel utkání odřídit – po předchozí dohodě obou oddílů – vedoucí hostujícího týmu Petr Vobořil.

V neděli čeká oba týmy v Kutné Hoře odveta – utkání 14.kola SRL. Nechme se překvapit, zda se hráči SPARTY z páteční porážky poučí, nebo zda svou slabou hrou opět umožní soupeři bodovat !!

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Thieme 7, Šalátek 6, Hájek 3, Hovorka 3, Šnajdr 2, Hrčka 1, Sklenařík 1, Horníček, Morysek, Rudolf , Salák A. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 1 – 0, SEDMIČKY: 3/2 – 4/4, ROZHODČÍ: Vobořil / Kutná Hora /, DIVÁCI: 20.