SOKOL Vršovice - SPARTA Kutná Hora 21 : 18 / 10:11 /

V sobotu 26.května náš tým mužů prohrál v utkání 20.kola SRL o 3 branky na hřišti SOKOLA Vršovice. Fotografie ze zápasu najdete <a href=http://hazena.sajp.cz/photo/thumbnails.php?album=33>zde</a>.

Ve 20.kole SRL mužů zajížděl náš tým podruhé na hřiště soupeře, tentokrát v sobotu 26.května do Prahy Vršovic, kde od 10,30 hodin nastoupil proti domácímu SOKOLU. Tento tým hraje v letošní sezoně o přední umístění a před utkáním se jejich trenér netajil ambicemi svého týmu na postup do II.LIGY.

Náš tým odjížděl k utkání opět oslaben o několik stabilních hráčů / bez Bušiny, Choutky, Polívky a Thiemeho /, příležitost proto dostali „veteráni“ Malý a Salák st.

Vstup do utkání se našemu týmu nad očekávání vydařil, již v 5.minutě vedl 0:3, v 10.minutě 2:5 a vedení si udržoval i v dalším průběhu 1.poločasu. Škoda jen několika zbytečných ztrát míčů při ukvapené střelbě či přihrávkách, neboť toho domácí využili ke snižování náskoku našeho týmu. Přesto však náš tým udržoval 1-2 brankový náskok až do samého závěru, ve 30.minutě domácí upravili na poločasových 10:11. Smůla byla, že cca ve 20.minutě byl zraněn Morysek / rozhodčí za zcela jasný faul na něj však překvapivě pískli prorážení / a jeho dočasná nepřítomnost byla na hře týmu dost znát. Za první poločas však tým zasluhuje pochvalu.

Ještě na začátku 2.poločasu si náš tým udržoval vedení / ve 35.minutě 12:13 /, s přibývajícím časem však vývoj utkání nabral zcela jiný směr. Domácím se vyplatila od úvodních minut 2.poločasu osobní obrana Kůrky, zlepšili se ve všech herních činnostech a 4 brankovou šňůrou v rozmezí 35.-41.minuty přešli do vedení 16.13. Našim hráčům se navíc přestalo dařit při střelbě a neskutečné množství pokažených přihrávek napomáhalo domácím ke zvyšování náskoku. Za chybující obranou se nedařilo ani brankáři Hrochovi a tak ve 46. minutě vedli domácí již o 5 branek – 19:14. Za tohoto stavu vystřídal Hrocha  / ten si ve 2. poločase nepřipsal jediný úspěšný zákrok / v brance Vláďa Malý a podal skvělý výkon. Z 9 přímých střel dostal pouhé 2 branky  a za 7 úspěšných zákroků si připsal vynikající úspěšnost 77,8% !!! Ani to však na zvrat v utkání nestačilo. Hra v útoku byla hodně bezzubá a klíčovým hráčům se již nedostávalo sil. Ani to však nemůže omluvit velké množství pokažených přihrávek / 15 za celé utkání /, které se na konečném výsledku výrazně podepsaly. Bohužel, současná „lavička“ týmu není dostatečně silná a klíčoví hráči nevydrží v potřebném tempu odehrát celý zápas. I přes to všechno náš tým závěr utkání nezabalil a v posledních osmi minutách / v 52.minutě to bylo stále o 5 branek – 20:15 / dokázal snížit na konečný rozdíl tří branek – 21:18. Domácí favorit si tedy připsal očekávané dva body. Lepší byl pouze ve 2. poločase, ve kterém o svém výsledku rozhodl, když využil hlavně chyb soupeře. A o tom to je.

A co říci na závěr. Náš tým odehrál velmi dobrý 1.poločas, v tom druhém již hodně kazil a zaslouženě prohrál. V brance se v úvodu několikrát vyznamenal Hroch, v dalších minutách a hlavně ve druhém dějství již nedokázal na dobrý začátek navázat. O „veteránu“ Malém již řeč byla – bravo !! K hráčům v poli – Kůrka měl dobrý 1.poločas / 5 branek /, ve druhém měl již pozici díky osobní obraně horší. Hrčkovi zápas vůbec nevyšel, hodně kazil jak v obraně, tak hlavně v útoku / střelba 12-3, z toho 2.poločas 7-0 !! /. Morysek dobře začal, vinou zranění podstatnou část utkání nemohl hrát a jeho absence / hlavně v útoku / byla znát. Rudolf byl tradičně spolehlivý v obraně, ve 2.poločase měl nejlepší střelbu / 4-3 /. Výborné utkání odehrál Šnajdr, hlavně v obraně. Škoda že se méně často dostává do střelby – měl jeden pokus za celé utkání již ve 3.minutě – 1 branka. Ostatní hráči odehráli, na co v současné době mají, těžko lze od nich očekávat více. Po dlouhé době zasáhl na několik minut do hry také další „veterán“ - Salák starší a rozhodně nic nepokazil.

Náš tým si tak připsal třetí jarní porážku / 1x o 2 branky, 2x o 3 branky / a se 16 body je stále na 8.místě průběžné tabulky SRL. Do konce soutěže mu nyní zbývá odehrát závěrečné dvě domácí utkání – proti AŠ Mladá Boleslav / ne-3.6. / a vítězi soutěže – HC Kolín / ne-10.6./.

SESTAVA a BRANKY: Hroch, Malý – Kůrka 7, Hrčka 3, Rudolf 3, Hovorka 2, Jelínek 1, Morysek 1, Šnajdr 1, Salák A.ml. a Salák A.st. TRENÉR : Vobořil Petr

NAPOMÍNÁNÍ: 3-2, VYLOUČENÍ: 5-2, SEDMIČKY: 5/3-4/3, ROZHODČÍ: Skružný-Blažeková, DIVÁCI: 20.