SOKOL Vršovice - SPARTA Kutná Hora 23 : 24 / 9:10 /

Náš tým mužů pokračuje v dobrých podzimních výkonech a nadále je v čele průběžné tabulky SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY.............................

Včera - v sobotu 4.října zavítal náš tým mužů v utkání 5.kola SRL do Prahy, kde od 12,00 hodin nastoupil na  venkovním hřišti SOKOLA Vršovice.

Jako první se ujali vedení ve 4.minutě domácí, z protiútoku SPARTA vyrovnala. O minutu později brankář Pristaš střelou přes celé hřiště dostal náš tým poprvé do vedení 1:2 a v tomto duchu utkání pokračovalo i v dalších minutách 1.poločasu. V 10.minutě byl stav 2:4, ve 20.minutě 3:7 a 2-3 brankový náskok si náš tým udržoval i v dalších minutách – 5:8, 6:9 a na začátku poslední minuty 8:10. Těsně před závěrečným hvizdem domácí snížili na rozdíl jediné branky, poločas tedy skončil vedením SPARTY 9:10.

V úvodních 30-ti minutách SPARTU podržel brankář Pristaš, který si připsal 9 úspěšných zákroků, ovšem brankář domácích chytal neméně dobře, ten měl zákroků dokonce o dva více – 11. Škoda že hráči SPARTY zahodili několik tutovek / včetně tří sedmiček / a nastřelili 5 tyčí, jejich vedení mohlo být určitě vyšší. Bylo také dobré, že domácím nešla mnohdy střelba dle jejich předpokladů, hnedle 6 jejich střel mířilo mimo tyče Maroše Pristaše. O poločase došlo k výraznému oslabení našeho týmu, Maroš musel z vážných rodinných důvodů zápas opustit a tak celý 2.poločas odchytal čerstvý „padesátník“ Vláďa Malý. A vedl si neméně dobře, připsal si dokonce 11 úspěšných zákroků a měl výrazný podíl na konečném úspěšném výsledku.

Ale popořadě – domácí v úvodních minutách druhého dějství 3x vyrovnali jednobrankové vedení SPARTY – postupně na 10:10, 11:11 a v 36.minutě na 12:12. Poté přišla důležitá šňůra tří branek SPARTY a v 38.minutě vedla 12:15. V dalších minutách si nadále udržovala 2-3 brankový náskok a ve 47.minutě jej dokonce navýšila na rozdíl 4 branek – 15:19. Ale zbytečnými chybami umožnila domácím náskok stahovat. Ti do 50.minuty snížili na 17:19, v 53.minutě dokonce na rozdíl jediné branky – na 19:20. Hráči SPARTY ale odpověděli brankami v 54. a 55.minutě a opět měli k dobru náskok tří branek – 19:22. Drama ale pokračovalo, domácí dvěma brankami v 58.minutě snížili na 21:22. V předposlední 59.minutě „zaúřadoval“ Šnajdr, nejprve z pivota zvýšil na 21:23 a za faul na něj Kůrka ze sedmičky dokonce na 21:24. Ale ještě v téže minutě domácí snížili na 22:24 a na začátku poslední minuty dokonce na 23:24. Utkání mohl poté rozhodnout Hovorka, ale ze středu brankoviště ho domácí brankář vychytal. Vršovičtí měli poté možnost vyrovnat, náskok z levého křídla však cca 20 vteřin před koncem brankář Vláďa Malý skvěle zlikvidoval !!! Zbývající čas již hráči SPARTY míč takticky udrželi a v poslední vteřině mohl ještě změnit stav Hájek. Tutovku však také neproměnil, nic to však nemohlo změnit na zaslouženém vítězství SPARTY v tomto dramatickém utkání. Konečný výsledek tedy zněl – 23:24 !!!

První poločas odchytal spolehlivě Pristaš / 50% úspěšnost/, druhý na jedničku „veterán“ Malý / 44% úspěšnost /. Ten v polovině druhého dějství dostal z náskoku míčem do hlavy, v závěru měl křeče do nohou, ale ani to ho nezlomilo a dal si tak krásný dárek k „padesátinám“, které oslavil koncem minulého měsíce !!! Celkově si naši brankáři připsali 20 úspěšných zákroků, domácí dvojice o dva méně / z toho ve 2.poločase pouze sedm /. Za odvedený výkon v poli zaslouží všichni hráči SPARTY velkou pochvalu, byť některé neproměněné šance / opět 3 sedmičky a jiné jasné tutovky / a ztracené míče v útoku zamrzí. Navíc bylo i trochu smůly, o čemž svědčí sedm nastřelených tyčí / domácí dvě /. Utkání vlastně tým odehrál pouze v osmi / Horák a Jelínek do utkání vůbec nezasáhli /, navíc posledních cca 7 minut již nemohl hrát otřesený Morysek  / po faulu domácí obrany /. Domácí tým sice většinu utkání praktikoval osobní obranu střelce Kůrky, ten však z 11 střel zaznamenal 8 branek / první střelu ze sedmičky mu domácí brankář chytil, 2x poté nastřelil tyč – jinak vše ostatní skončilo brankou /. Méně střelecky se tentokrát dařilo Hasalovi / střelba 16-5 /, jinak ale odvedl velmi dobrý výkon. Ostatně tak, jako všichni ostatní.

SPARTA tak odvedla soupeři rok starou porážku / 27:26 /, kdy mělo utkání podobný průběh. Tehdy také vedla v závěru o 3 branky, domácí však několik vteřin před koncem zaznamenali vítěznou branku.

V sobotu však oba body putovaly do Kutné Hory. SPARTA tak i po 5.kole drží podzimní neporanitelnost a je nadále v čele průběžné tabulky SRL !!!

SESTAVA a BRANKY : Malý /br/, Pristaš /br – 1 / - Kůrka 8, Hasala 5, Morysek 4, Hrčka 3, Hájek 1, Hovorka 1, Šnajdr 1, Horák , Jelínek a Salák. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 4 – 3, SEDMIČKY: 6/3 – 5/2, ROZHODČÍ: Jeřábek – Svítek, DIVÁCI: 20.