SOKOL Železný Brod - SPARTA Kutná Hora 23:23 / 10:15 /

Až v pátém jarním kole SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY náš tým mužů ztratil první bod, ovšem po vedení o 7 branek v průběhu 2.poločasu je to výsledek ostudný ................

V sobotu 9.května zajížděl náš tým mužů k utkání 14.kola SRL  do východočeského Železného Brodu, kde od 18 hodin nastoupil v místní sportovní hale proti domácímu SOKOLU ŽBS. Východočeši prohráli na podzim na našem hřišti vysoko 30:16 a vzhledem k postavení obou soupeřů v průběžné tabulce / před tímto utkáním byli na 8.místě se ziskem 7 bodů / byla SPARTA před úvodním hvizdem rozhodně favoritem.

Začátek utkání tomu však příliš nenasvědčoval. SPARTA sice vedla 0:1 a 1:2, poté však domácí otočili na 4:2, později na 5:3 a v 10.minutě byl stav 6:4. Základní sestavě, ve které tentokrát od začátku chyběli zkušení Hrčka Kůrkou a také Hájek, se příliš nedařilo v obraně a domácí se tak často dostávali do zakončení. Po cca 10 minutách však výše zmínění hráči nastoupili a rázem se vývoj skóre výrazně otočil. Další desetimutovku hosté zaznamenali 6 branek v řadě, oproti žádné obdržené a ve 20.minutě byl stav 6:10, ve 25.minutě 7:12 a poločas skončil stejným, 5ti brankovým rozdílem – 10:15. A to ještě některé jasné šance hráči zahodili / Hasala sedmičku, Hrčka trhák atp. / a rozdíl tak mohl být výraznější.

Začátek 2.poločasu byl poměrně vyrovnaný, do jeho 8.minuty dali oba soupeři po 2 brankách a tak byl rozdíl stále pětibrankový – 12:17. Poté SPARTA dokonce navýšila své vedení na rozdíl 7 branek, ve 39.minutě vedla 12:19 a zdálo se být rozhodnuto. Ještě v dalších minutách bylo její vedení 5-6 brankové, naposledy ve 44.minutě – 16:22. Od tohoto stavu však přišel nepochopitelný útlum celého týmu, hráči hodně chybovali při rozehrávce a doslova tragická byla střelba a tak zákonitě přišel trest. Domácí umazávali z náskoku SPARTY postupně jednu branku za druhou a závěr nevěstil nic dobrého. V 53.minutě domácí snížili na 20:22, o minutu později ještě Kůrka zvýšil na 20:23. Chvíli poté však neproměnil sedmičku a zanedlouho opustil hřiště po třetím 2minutovém vyloučení. A domácí v přesilovce snižovali, nejprve na rozdíl dvou branek, v 56.minutě již na rozdíl branky jediné – 22:23 a v 58.minutě dokonce vyrovnali na 23:23. Hráči SPARTY pod tlakem domácích předváděli, hlavně v útoku tragický výkon a to se jim, hlavně v závěru utkání vymstilo. Nepřipravená, uspěchaná  a nepřesná  střelba i rozehrávka, to vše nastartovalo domácí tým k obratu. V závěru byl potřetí vyloučen Hrčka a domácí měli šanci rozhodnout. Na začátku poslední minuty měli míč v útoku hosté, rozhodčí však „viděli“ Moryskův útočný faul – průraz a domácí měli poslední půlminutu na rozhodující branku. Oslabená obrana SPARTY o jednoho hráče však domácí ke střelbě nepustila a tak měli domácí pouze jedinou šanci ke střelbě – po čase ze střílené devítky z prostoru pravé spojky. Střela domácího kanonýra Januse naštěstí těsně minula „šibenici“ a tak se oba soupeři rozešli dělbou bodů po výsledku 23:23.

Tým SPARTY přišel o první jarní bod svou vlastní nemohoucností, hlavně v závěrečné čtvrtině utkání. Až na vlažný začátek, měl utkání do 44.minuty jasně pod kontrolou. Poté však přišel naprostý „kolaps“ , v závěrečných 16ti minutách se zmohl pouze na jedinou branku / oproti sedmi obdrženým / a tak vlastně mohl být rád za zisk jednoho bodu. Domácí příkladně bojovali až do závěrečných minut a zaslouženě – poprvé na jaře – bodovali. Opírali se o dvojici spolehlivých brankářů, kteří měli celkem 10 úspěšných zákroků a hlavně chytili 3 sedmičky / dvě Hasalovi a jednu Kůrkovi /. V poli hrál prim střelec Janus, autor 11 branek.

Za SPARTU odchytal celé utkání Červenka, který měl 10 úspěšných zákroků a úspěšnost pouze 32,3 %. Malý šel pouze na dvě sedmičky, které domácí proměnili. Hráče v poli jen těžko kladně hodnotit, na kolapsu v závěru se svým dílem podepsali všichni. 14 ztracených míčů v útoku, mnohdy hodně lacino, hovoří za vše. Je to škoda, protože totálně pokažená závěrečná „čtvrthodinka“ připravila tým nejenom o bod, ale hlavně o dobrý pocit z doposud předváděné hry v jarní části soutěže. A ještě jedna poznámka k výkonu některých hráčů – bez větší účasti na trénincích to bude s jejich výkony horší a horší !!!

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Hasala 8, Kůrka 7, Hrčka 3, Thieme 3, Hovorka 1, Rudolf 1, Hájek, Morysek, Polívka ml., Salák A., Salák J. a Šalátek.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 6, SEDMIČKY: 5/5 – 7/4, ROZHODČÍ: Liška - Žďárský, DIVÁCI: 50.