SOKOL Železný Brod - SPARTA Kutná Hora 27:20 / 12:13 /

V sobotním večerním utkání 6.kola SRL prohrál náš tým mužů o 7 branek...........

V 6.kole SRL se náš tým mužů představil v sobotu večer / od 18,00 / v hale jediného zástupce Východočeské oblasti – SOKOLA ŽBS Železný Brod. A opět v silně prořídlé sestavě, se 2 brankáři / poprvé po dvouleté pauze nastoupil Stýblo / a 8 hráči do pole. K déle zraněným přibyl před týdnem Hasala, Thieme a po pátečním tréninku Polívka ml. Navíc Polívka st. byl v zaměstnání a Bušina s Jelínkem se vůbec nedostavili !!!

Začátek utkání byl plně v režii domácích, kteří si do 8.minuty vytvořili 4 brankový náskok – 4:0. Hráči SPARTY se dlouho nedokázali v útoku prosadil, teprve v končící 8.minutě snížili na 4:1. V polovině prvního poločasu vedli domácí 6:3, o 3 minuty později 7:5. Potom se však karta obrátila, SPARTA výrazně zpřesnila hru a výsledkem byla 5 branková šňůra v rozmezí 18.-23.minuty, kterou přešla do vedení 7:10. O minutu později byl rozdíl stále tříbrankový – 8:11, stačilo však několik nepřesností v útoku a domácí do 27.minuty stihli vyrovnat na 11:11. V posledních minutách 1.poločasu ještě náš tým 2x přešel do jednobrankového vedení, do kabin se tedy odcházelo za příznivějšího stavu pro tým SPARTY – 12:13.

Na začátku 2.poločasu hosté 3x zvýšili na dvoubrankový rozdíl a domácí pouze dotahovali. Ještě ve 37.minutě vedl náš tým 16:17, to však bylo v utkání naposledy. S přibývajícím časem měli stále více navrch domácí, zatímco hodně oslabenému týmu SPARTY „docházel dech“. Přestala se dařit hlavně střelba a také obrana byla hodně děravá. A tak domácí nejprve 4 brankovou šňůrou / v rozmezí 38.-42.minuty / přešli do vedení 20:17, v 50.minutě byl rozdíl dvoubrankový – 21:19. V poslední desetiminutovce již byla převaha domácích hrozivá, přehráli tým SPARTY ve všech směrech a utkání zaslouženě dovedli do vítězného konce o 7 branek – 27:20. Od 37.minuty a vedení SPARTY 16:17 tedy domácí vyhráli zbývajících cca 22 minut 11:3 a to hlavně rozhodlo o konečném výsledku.

SPARTA začala sobotní utkání špatně, poté se však dokázala domácím vyrovnat a mnohdy je i přehrávat. Bohužel, oslabený a úzký kádr 8 hráčů v poli postupně odešel fyzicky v obraně a také v útoku. Zde se hráči většinou utápěli v sólo akcích a kombinací příliš k vidění nebylo. Brankově držel tým opět Kůrka, tradičně však měl výrazně lepší 1.poločas / 6 branek / a opět neproměnil 2 sedmičky / jako v posledním domácím utkání /. Také Hrčkovi se lépe vedlo v 1.poločase, ve druhém „zazdil“ 3 tutovky. A Morysek se nedostával do hry i díky minimální podpoře svých spoluhráčů, to je potom jeho výkon poloviční. Spolehlivý, hlavně v obraně byl Šnajdr.

Domácí tým se od úvodních minut snažil o rychlou a kombinační házenou / hlavně v závěru byl rozdíl hodně patrný / a vyplatila cca 40ti minutová osobní obrana kanonýra Kůrky. Utkání se hrálo v poměrně bouřlivé kulise, kterou připravilo domácímu týmu přítomných sedm desítek diváků !!!

Vývoj skóre: 1.poločas – 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 6:3, 7:5, 7:10, 8:11, 11:11, 11:12, 12:12 a 12:13.

2.poločas – 12:14, 13:16, 16:16, 16:17, 20:17, 21:19, 25:19, 25:20 a 27:20.

SESTAVA a BRANKY : Malý /br/, Stýblo /br/ - Kůrka 9, Hrčka 4, Šalátek 3, Hájek 1, Hovorka 1, Morysek 1, Šnajdr 1 a Salák A. ml. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ : 2 – 3, VYLOUČENÍ : 1 – 2, SEDMIČKY : 0 – 3/1, ROZHODČÍ : Balatka / Velké Hamry / - Pitař / Česká Lípa /, DIVÁCI : 75.