SPARTA Kutná Hora - AŠ Mladá Boleslav 16 : 22 / 9:10 /

V nedělním utkání posledního kola SRL nestačil náš tým mužů v hodně prořídlé sestavě na Mladou Boleslav. Fotografie ze zápasu najdete <a href=http://hazena.sajp.cz/photo/thumbnails.php?album=34>zde</a>.

V posledním kole SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY mužů jsme přivítali v neděli dopoledne třetí tým průběžné tabulky – AŠ Mladá Boleslav. Do utkání s tradičním soupeřem, proti kterému se nám dlouhodobě příliš nedaří, nastupoval náš tým ještě více oslaben, než tomu bylo v posledních utkáních. Minulý týden ve Vršovicích si totiž obnovil zranění kotníku kanonýr Kůrka a na pátečním tréninku špatně došlápl Rudolf a má kotník v sádře. A tak tým nastoupil pouze s osmi hráči do pole, což v domácím prostředí již dlouho nepamatujeme.

Navíc bylo utkání poznamenáno vlhkým povrchem po vytrvalém nočním dešti. Hostující tým přesto s odehráním utkání souhlasil, i když pohyb byl na kluzkém povrchu do jisté míry omezen.

Úvod utkání patřil hostujícímu týmu, který ve 3.minutě vedl 0:2, v 5.minutě 1:3 a v 10.minutě 2:5. Ale domácí tým i ve značně oslabené sestavě dokázal zabojovat, druhou desetiminutovku vyhrál 4:0 a ve 20.minutě se ujal vedení 6:5. Třetí desetiminutovka 1.poločasu byla také poměrně vyrovnaná, do kabin nakonec odcházeli s jednobrankovým náskokem hosté – 9:10. Pro domácí tým to byl – prozatím - hodně přijatelný výsledek.

Co se ještě dařilo v poločase prvním, tedy držet s hosty krok, to na začátku druhého bylo pryč. Hlavně časté technické chyby v útoku a málo účinná střelba  rozhodly o dalším vývoji utkání. Ve 37.minutě vedli hosté ještě pouze o 2 branky – 10:12, o deset minut později však již 10:18 a bylo vlastně rozhodnuto. Domácí hráči se ještě potom dokázali vzchopit, 5 brankovou šňůrou v rozmezí 47.-57.minuty dokázali snížit na 15:18, na zvrat v utkání to však již nestačilo. Hosté v závěru utkání, který byl poznamenám drobným deštěm a ještě kluzčím povrchem, svůj náskok nejenom pohlídali, ale ještě jej navýšili na konečný rozdíl 6 branek – 16:22.

V utkání zvítězili zaslouženě a posunuli se na výborné 2.místo průběžné tabulky soutěže, když do jejího  konce zbývá dohrát 4 dříve odložená utkání / mezi nimi i středeční o konečné 2.místo: Vršovice – Ml.Boleslav /.

Náš tým odehrál v neděli utkání v hodně oslabené sestavě a s týmem AŠ dokázal držet krok jen částečně. Časté chyby v útočné fázi / 18 pokažených přihrávek je i na mokru hodně / a málo důrazná střelba opět hodně napomáhali hráčům soupeře, kteří  toho dokázali náležitě využívat.

K výkonu domácích hráčů – Hroch zachytal celkem spolehlivě / 19 úsp.zákroků = 46,3% úspěšnost /, v poli hlavně v 1.poločase překvapil Hovorka / střelba 4-4 /, Hrčka tradičně hodně míčů vybojoval a zásoboval spoluhráče přesnými finálními přihrávkami, střelbu však měl špatnou / 12-3 /. Spolehlivý výkon podal tentokrát v obraně i v útoku Salák / střelba 2-2 /, u ostatních lze hovořit o výkonu v rámci současných možností.

Nyní již zbývá odehrát nedělní dohrávku s vítězným Kolínem, letošní osmé místo však nelze hodnotit nijak než velký ústup z předních pozic z minulých sezon. Na druhou stranu, současný kádr je příliš úzký a při absenci několika klíčových hráčů je nemá kdo adekvátně nahradit.

SESTAVA a BRANKY : Hroch, Malý – Hovorka 4, Hrčka 3, Morysek 3, Polívka 2, Salák A.ml. 2, Jelínek 1, Šnajdr 1 a Salák A.st. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 - 2, VYLOUČENÍ: 6 - 5, SEDMIČKY: 2 / 2 – 2 / 2, ROZHODČÍ: Skružný-Václavková, DIVÁCI: 30.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Libčice – Aritma 25:25, Příbram – Bělá“B“ 24:29, Úvaly – Vršovice 24:20.

DOHRÁVKY:

Chodov“B“ – Mělník / út - 5.6 /, Vršovice – Ml.Boleslav / st - 6.6. /, Kolín – Libčice / so - 9.6. /, K.Hora – Kolín / ne - 10.6. /.

O vítězi letošního ročníku je jasno již delší dobu, stal se jím HC Kolín / netají se vyzkoušet si v příští sezoně II.ligu  ve Zruči n/S. či Ledči n/S. /. Zajímavé utkání bude ve středu ve Vršovicích, kde také domácí mají snahu postoupit do II.ligy / ze SRL mají zajištěn přímý postup týmy na 1. a 2. místě /. Musí však Ml.Boleslav porazit !!