SPARTA Kutná Hora - AŠ Mladá Boleslav 21 : 17 / 11:9 /

V 7.kole SRL přivítal náš tým mužů tradičního soupeře z města automobilů...........

7.kole SRL přivítal náš tým mužů v neděli dopoledne / od 10,30 / tradičního protivníka – AŠ Mladá Boleslav, tedy soupeře, kterého doma nedokázal porazit již více než 3,5 roku.

Nedělní utkání však náš tým začal ve velkém stylu, dobře bránil a dařilo se mu i střelecky a v 6.minutě již vedl 4:0, v 10. minutě 5:1. Druhá desetiminutovka 1.poločasu však patřila hostům, kteří nejprve snížili na 5:3 a na následné vedení domácích 7:3 / ve 14.minutě / odpověděli 4 brankovou šňůrou a ve 22.minutě bylo srovnáno – 7:7. Závěr 1.poločasu však domácí zvládli lépe, nejprve do 25.minuty přešli třemi brankami v řadě do vedení 10:7 a do kabin potom odcházeli s dvoubrankovým náskokem – 11:9.

V úvodu 2.poločasu hosté 2x snížili na rozdíl branky jediné / 11:10 a 12:11 /, ve 41.minutě po tříbrankové šňůře domácích byl stav opět nadějný – 15:11. Ve 45.minutě ještě hosté vykřesali jiskřičku naděje, když snížila na 15:13, dva rychlé góly domácích ve 46.minutě však znamenaly opět 4 brankové vedení – 17:13. Když o pět minut později – v 51.minutě domácí zvýšili na rozdíl 5 branek – na 19:14, bylo vlastně o vítězi rozhodnuto. Hosté se již na zvrat nezmohli, zvláště, když domácí podržel svými zákroky nestárnoucí brankář Malý !!! Závěrečné minuty utkání již proběhly v poklidu, domácí v pohodě hlídali svůj náskok a utkání bez problémů dovedli do vítězného konce – 21:17. Závěrečná děkovačka potom patřila pěti desítkám přítomných diváků.

Celé utkání tentokrát za náš tým odchytal „veterán“ Malý, který si připsal 14 úspěšných zákroků a měl úspěšnost 45,2%. Spolehlivě tentokrát před ním pracovala celá obrana / důkazem je pouhých 17 obdržených branek /, krom tradičních opor – Kůrky, Polívky či Thiemeho je nutno pochválit na středu hrajícího Hájka a také Šalátka. Také všichni ostatní podali tentokrát vesměs spolehlivé výkony. Střelecky se dařilo nejvíce trojici Kůrka  / tentokrát hlavně ve 2.poločase /, Hrčka / výborná produktivita 6-5 / a Morysek / tomu prozměnu v 1.poločase /. Celkově si náš tým mužů poopravil reputaci po posledních, nepříliš výrazných výkonech, byť opět nehrál v plné sestavě. Stále citelně chybí minimálně čtveřice hráčů základního kádru – Hasala, Rudolf, Šnajdr, brankáři atd., i bez nich si však hráči dokázali, že lze předvést dobrý výkon a zabodovat i proti relativně silnějšímu soupeři !!!

Vývoj skóre: 1.poločas: 4:0, 5:1, 5:3, 7:3, 7:7, 10:7, 10:8 a 11:9.

2.poločas: 11:10, 12:11, 15:11, 15:13, 17:13, 17:14, 19:14, 20:15 a 21:17.

SESTAVA a BRANKY : Malý /br/, Stýblo /br/ - Kůrka 6, Hrčka 5, Morysek 5, Šalátek 2, Thieme 2, Hájek 1, Hovorka, Choutka, Polívka st., Polívka ml. a Salák A. TRENÉR: Hájek Jiří,

NAPOMÍNÁNÍ : 3 – 2 , VYLOUČENÍ : 6 – 2 , SEDMIČKY : 1/1 – 1/1 , ROZHODČÍ : Blažeková – Svítek / oba Praha / , DIVÁCI : 50.