SPARTA Kutná Hora - HC Kolín 1 7 : 3 0 / 7 : 16 /

V závěrečném utkání sezony - v dohrávce 15.kola SRL přivítal náš tým mužů vítěze soutěže - HC Kolín.

V dohrávaném utkání 15.kola SRL přivítal náš výrazně oslabený tým mužů / bez 8 hráčů základního kádru / letošního vítěze soutěže, nejbližšího souseda a tradičního rivala – HC Kolín.

Již od úvodních minut bylo jasné, že domácí tým nebude v nedělní dohrávce letošnímu suverénu soutěže / z 20 utkání prohrál pouze 2x / vážnou překážkou k dalšímu vítězství. Úvodní čtvrthodinka byla sice ještě poměrně vyrovnaná, na jejím konci vedli hosté pouze 6:8, druhých 15 minut úvodního dějství však již bylo plně v jejich režii. Tuto část utkání totiž vyhráli jednoznačně 1:8, takže i poločasový výsledek byl jasný – 7:16.

Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, hosté byli jasně lepší a postupně zvyšovali svůj náskok. Ve 40.minutě byl stav již 9:22 a největší rozdíl – 15ti brankový - byl v 52.minutě, kdy byl stav 12:27. V závěru potom torzo domácího týmu, které dohrávalo utkání bez možnosti střídání, ještě zabojovalo a snížilo na konečný rozdíl 13ti branek. Utkání tedy skončilo vysokým vítězstvím hostujícího Kolína 17:30.

Jak již bylo předem avizováno, domácí tým nastoupil v nedělní dohrávce ještě více oslaben, než tomu bylo před týdnem proti Mladé Boleslavi. Chyběl téměř celý základní kádr týmu, až na střední rozehrávače Polívku a Šnajdra. A v takto oslabené sestavě nemohl vítězi soutěže vážněji konkurovat.

Celé utkání tentokrát odchytal Malý, měl v něm 6 úsp.zákroků = 16,7% úspěšnosti. V poli byli nejlepší oba výše jmenovaní rozehrávači - Polívka a Šnajdr, i pro ně nebylo utkání v této sestavě a v těchto podmínkách vůbec jednoduché. Střelecky se dokázali výrazněji prosadit pouze Polívka, Hovorka a Bělohlávek / pomohl týmu poprvé v této sezoně / a to na lepší výsledek příliš nestačilo. Za zmínku ještě stojí fakt, že branku zaznamenal jak A.Salák ml., tak i jeho otec – A.Salák st. / poprvé v sezoně a navíc po několikaleté přestávce /. A ještě k jednomu hráči, své chování by měl více kontrolovat Jelínek, který tentokrát utkání nedohrál. Byl 3x vyloučen, což se může stát, ovšem ne za zcela zbytečné zákroky po odpískání / strkání či kopání do soupeře / !!!

A ještě na závěr – náš tým mužů obsadil v letošní mistrovské sezoně SRL až 8.místo se ziskem 16 bodů a to je oproti loňské sezoně  / 4.místo / určitě velký posun z předních pozic do „suterénu“ soutěže. Je tedy co napravovat a zlepšovat.

SESTAVA a BRANKY : Malý /br/ - Polívka 7, Bělohlávek 3, Hovorka 3, Šnajdr 2, Salák A.ml. 1, Salák A.st. 1, Bušina a Jelínek. Trenér : Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ : 2 – 2, VYLOUČENÍ : 4 – 8, SEDMIČKY : 4/3 – 4/3, ROZHODČÍ : Želina – Svatoň , DIVÁCI : 70.

DOHRÁVKA podzimního 5.kola :

HC Kolín – SOKOL Libčice / sobotní dohrávka se nekonala – hosté se nedostavili / - 12 : 0 kontumačně !!!

Letošní ročník SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY mužů vyhrál HC Kolín před SOKOLEM Vršovice – oba týmy mají - dle předběžných informací  - reflektovat na právo postupu do II.LIGY !!  Tak uvidíme !!!