SPARTA Kutná Hora - HC Kolín "B" 37 : 18 / 20 : 9 /

V posledním podzimním domácím mistrovském utkání "nasázel" náš tým mužů kolínskému "béčku" sedmatřicet branek a bude určitě přezimovat v průběžné tabulce SRL na prvním místě..............................

Dnes – v neděli 26.10. přivítal náš tým mužů v utkání 8.kola SRL svého nejbližšího soupeře – „rezervu“ HC Kolín. Tento soupeř byl před dnešním utkáním v tabulce na předposledním – 9.místě se ziskem 2 bodů a tak naši borci nastupovali do posledního podzimního domácího utkání v roli vysokého favorita.

A to také v úvodu utkání začali potvrzovat, ve 2.minutě vedli 2:0, později 3:1 a 4:2. Poté však hosté „zazlobili“ a třemi brankami v řadě otočili do 9.minuty vedení ve svůj prospěch – 4:5. A o branku – 5:6 - vedli ještě v 10.minutě. Poté však trenér Hájek nasadil osobní obranu na šikovného rozehrávače Pazderu a vývoj utkání se výrazně změnil. Domácí začali mít navrch ve všech herních činnostech a skóre začalo narůstat v jejich prospěch. Ve 13.minutě byl stav 9:6 a v 16. minutě ještě 10:8, závěrečných 14 minut však bylo jednoznačných. SPARTA tento úsek utkání vyhrála 10:1 a tak do kabin odcházela s vysokým vedením 20:9 !!!

Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce. Přesto, že se na hřišti vystřídali všichni hráči širšího kádru, skóre pravidelně narůstalo. Ve 40.minutě byl sice stav pouze 23:9, v 50.minutě již 29:12. Jubilejní „třicátou“ branku zaznamenal Hovorka a závěrečný účet domácích střelců se zastavil na čísle 37 / autorem byl "letadlo" Jelínek / – oproti 18 brankám hostujícího týmu. Utkání odehráli oba soupeři velmi korektně, o čemž svědčí pouze jedna udělená žlutá karta. 60 minut hry bez jediného vyloučení, to se stává jen hodně vyjímečně !!!

Výborný zápas opět odchytal Pristaš, který si připsal 25 úspěšných zákroků / měl úspěšnost 58,8% /. Navíc měl  podíl na několika brankách našich hráčů, které nacházel svými přesnými pasy. Střelecky řádil – hlavně v 1.poločase Kůrka / dal v něm 8 ze svých 9 branek /, výbornou střelbu měl Hasala / 11-9 / a svůj - střelecky nejlepší zápas odehrál dorostenec Hájek. Pochvalu za odvedený výkon však zasluhuje celý kolektiv, který se opět  rozloučil s věrnými diváky závěrečnou děkovačkou !!!

SPARTA si tak do tabulky připsala již sedmé podzimní vítězství a je jasné, že bude přezimovat v průběžné tabulce soutěže na 1.místě !!! A to bez ohledu na výsledek posledního utkání, které ji čeká příští neděli na pražském Chodově !!!

SESTAVA a BRANKY: Pristaš /br/ - Hasala 9, Kůrka 9, Hájek 7, Hrčka 4, Hovorka 3, Polívka P.ml. 2, Šnajdr 2, Jelínek 1, Horníček a Polívka P. st. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 0 – 0, SEDMIČKY: 3/2 – 4/4, ROZHODČÍ: Průžek / Úvaly / - Skala / Libčice /, DIVÁCI: 62.

OSTATNÍ známé VÝSLEDKY:

Libčice – Chodov „B“ 21 : 24, Vršovice – Mělník / hosté se bez omluvy nedostavili /.