SPARTA Kutná Hora - HC WENDY Mělník 26 : 20 / 14:11 /

Náš tým mužů dnes dopoledne - v utkání 4.kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY - připravil týmu HC WENDY Mělník první porážku v soutěži....................

SPARTA přivítala dnes - v neděli dopoledne na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově letošní překvapení soutěže, doposud neporažený tým Mělníka. Ten však k utkání dorazil bez nemocného kanonýra Pavla Nováka, po třech kolech jasně nejlepšího střelce celé soutěže.

Také domácí SPARTA nastupovala v oslabené sestavě, pro zranění chyběl kanonýr Kůrka a levoruký Morysek a ze studijních důvodů Hájek.

Hosté začali utkání ve velkém stylu a v 5.minutě vedli 0:2. Domácí se však rychle oklepali a v 6.minutě již byl stav 3:2. V dalším průběhu 1.poločasu byla k vidění velmi vyrovnaná hra, domácí po většinu hrací doby vedli / ne však více než 1-2 brankovým rozdílem / a hosté dotahovali. Do 24.minuty se jim 6x podařilo vyrovnat vedení SPARTY, té však patřil závěr 1.poločasu. V posledních pěti minutách odskočili svému soupeři ze stavu 11:11 na poločasových 14:11.

V první desetiminutovce 2.poločasu SPARTA navýšila své vedení na rozdíl 5 branek / ve 40.minutě na 19:14 / a zdálo se být vše jasné. Ale hosté zabojovali a 3x dokázali snížit na rozdíl dvou branek – postupně na 19:17, 20:18 a 21:19 ve 48.minutě. Závěr utkání však měl pod kontrolou domácí tým, který postupně navýšil vedení až na konečných 26:20.

Škoda jen, že v 58.minutě za již rozhodnutého stavu, došlo po zcela zbytečném faulu v náskoku na domácího Hasalu / hostující hráč byl oceněn pouze 2minutovým vyloučením / k následné strkanici, po které obdržel červenou kartu domácí Hrčka a hostující Keller. To by si měli všichni zainteresovaní pro příště odpustit – je to zcela zbytečné !!!

SPARTA tak po tomto vítězství Mělník bodově dotáhla, lepším skórem však postoupila na 4.místo průběžné tabulky soutěže. Ale nutno dodat, že v neúplné sestavě nepředvedl domácí tým nijak valný výkon a množství technických chyb či neproměňování vyložených brankových příležitostí by proti jinému soupeři znamenal jistou ztrátu bodů !!!

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Hasala 9, Thieme 5, Šalátek 4, Hrčka 3, Šimůnek 2, Hovorka 1, Polívka 1, Šnajdr 1, Salák A. a Salák J. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 4, Č.KARTY: 1 – 1, SEDMIČKY: 4/2 – 4/4, ROZHODČÍ: Polák / Most/ - Kokoška /Ústí n.L./, DIVÁCI: 55.