SPARTA Kutná Hora - SOKOL Libčice n.Vlt. 18 : 18 / 11:8 /

I po 15.kole SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY drží náš tým mužů domácí neporazitelnost / i když tentokrát ztratil první bod / a je v průběžné tabulce stále na 2.místě ...............

V neděli 17.5. přivítal náš tým mužů v utkání 15.kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY tradičního a dlouholetého soupeře SOKOL Libčice nad Vltavou. Proti libčickým „sokolům“ se v posledních letech SPARTĚ vůbec nedaří. V doposud odehraných 4 sezónách v SRL se hrála 4 utkání v Libčicích a odtud přivezla sice 2 remízy, ze 3 utkání v domácím prostředí však odešla vždy poražena. A tak měla v nedělním utkání možnost s touto nepříznivou bilancí něco udělat.

Začátek utkání byl hodně vyrovnaný a dlouho se hrálo bez branek. Až ve 4.minutě otevřel brankový účet domácí Kůrka, v 6.minutě hosté srovnali na 1:1. SPARTA potom vedla 2:1 a v 10.minutě 3:2, do 13.minuty hosté otočili vedení na 3:4. Poté se však  domácímu týmu podařila 4 branková šňůra a v 17.minutě byl stav 7:4. Do konce poločasu si poté SPARTA udržoval 2-4 brankový náskok, ten nakonec skončil jejich zaslouženým vedením 11:8. Na tomto výsledku měl velký podíl brankář Červenka, který si za úvodních třicet minut připsal 11 úspěšných zákroků / včetně dvou sedmiček v úvodu utkání /.

Druhý poločas začala SPARTA dobře, když dokázala využít přesilovky k navýšení náskoku na rozdíl 5 branek – 13:8. Hosté se však nevzdávali a rychlou šňůrou tří branek v rozmezí 35.-37.minuty snížili na dvoubrankový rozdíl – 13:11. Do 40.minuty SPARTA ještě 3x vedla o 3 branky - postupně 14:11, 15:12 a 16:13, v dalším průběhu však začalo její střelecké trápení. Na tom měl velký podíl brankář Kříž, kterého domácí hráči mnohdy nedokázali  překonat ani z nejvyloženějších pozic, včetně tří sedmiček. Do 47.minuty hosté snížili na rozdíl jediné branky – 16:15. Ještě jednou se SPARTĚ podařilo odskočit na rozdíl tří branek – v 50.minutě vedla 18:15, poslední desetiminutovka však byla z její strany střelecky naprosto „jalová“. Brankáře Kříže již nikdo překonat nedokázal a hosté třemi brankami v 51., 56. a 59.minutě vyrovnali na konečných 18:18. V poslední minutě měli ještě oba soupeři možnost rozhodnout, nejprve hosté nastřelili z levého křídla tyč a poslední cca půlminutu domácí také nedokázali skórovat. A tak utkání skončilo dělbou bodů.

Z týmu SPARTY zachytal na výbornou dorostenec Červenka, který si připsal 17 úspěšných zákroků a měl úspěšnost přes 53%. Posledních deset minut potom odchytal „veterán“ Malý, který se uvedl chycením sedmičky, celkem si připsal 4 úspěšné zákroky a měl úspěšnost přes 57%. Hráči v poli se však, hlavně v útoku příliš nevyznamenali. Nejlepší střelci týmu Hasala a Kůrka dali pouze po 3 brankách, z toho prvně jmenovaný dvě ze hry a jednu ze sedmičky v úvodních 17ti minutách / poté měl střelbu již 6-0, včetně dvou neproměněných sedmiček /. Druhý jmenovaný dal z pole pouze jedinou branku / hned tu úvodní ve 4.minutě /, ve druhém poločase přidal dvě ze sedmičky a další neproměnil. Hrčka měl dokonce střelbu 5-0, Hájek 3-0 / 2x vedle, 1x tyč /. Nejlepším střelcem SPARTY byl v nedělním utkání Thieme, autor 5 branek. Také on však „zazdil“ tři tutovky z náskoků. Střelecká úspěšnost týmu SPARTY byla v tomto utkání hodně slabá - z 53 střel pouze 18 branek činí jenom 34% úspěšnost. A na to se jen těžko dá vyhrávat. Nic na tom nemění ani 9 nastřelených tyčí !!

Z týmu hostů byl nejlepší brankář Kříž, který měl celkem 17 úspěšných zákroků / z toho 10 ve 2.poločase /, navíc mu 9x mu pomohla branková konstrukce. Střelecky se nejvíce prosazoval Česák, autor 6 branek / z toho 5 ve 2.poločase / a Hřebejk5ti brankami.

Jinak utkání bylo sice dramatické, ale korektní z obou stran a hosté opět potvrdili, že se jim v Kutné Hoře daří. Před letošní rekordní návštěvou 80ti diváků SPARTA udržela domácí neporanitelnost / i když poprvé ztratila bod / a nadále je ve hře o čelo tabulky – momentálně ztrácí na 2.místě dva body na vedoucí Mladou Boleslav, která má však o zápas odehrán více. A na hřiště tohoto soupeře SPARTA zajíždí v příštím kole.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Thieme 5, Hasala 3, Hovorka 3, Kůrka 3, Morysek 2, Šalátek 2, Hájek, Hrčka, Polívka ml., Polívka st., Salák A. a Šnajdr. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 3, VYLOUČENÍ: 5 – 6, SEDMIČKY: 6/3 – 9/6, ROZHODČÍ: Průžek / Úvaly / - Novotný / Ml.Boleslav /, DIVÁCI: 80.

OSTATNÍ VÝSLEDKY: Zruč – Ml.Boleslav 26:29 /12:16/, Úvaly – Žel.Brod 17:17 / 9:10/, Mělník – Kolín“B“ 30:12 /15:8/, Chodov“B“ – Vršovice 26:26 /15:13/ předehráno.