SPARTA Kutná Hora - SOKOL Úvaly 27 : 20 / 12:11 /

Náš tým mužů dnes v utkání 14.kola SRL porazil na domácím hřišti SOKOL Úvaly o 7 branek, hlavně zásluhou zlepšeného výkonu ve 2.poločase ..................

V utkání 14.kola SRL přivítal náš tým mužů v neděli dopoledne na hřišti v Tyršově ulici na Žižkově svého tradičního soupeře - SOKOL Úvaly.

Na hřišti  SOKOLA se v pátek konala dohrávka odloženého utkání posledního podzimního kola a v ní slavil vítězství 27:23 domácí tým. V neděli tedy byla po necelých 2 dnech na programu odveta.

A utkání začala lépe domácí SPARTA, která v úvodních minutách vedla postupně 2:0, 4:1 a ve 13.minutě 7:4. Hosté však  dokázali „zazlobit“ a postupně 4x snížili na rozdíl branky jediné  7:6, 8:7, 9:8 a 10:9 /, aby ve 28.minutě dokonce vyrovnali na 11:11. SPARTA nakonec v poslední minutě upravila na poločasových 12:11 ve svůj prospěch.

Na začátku  2.poločasu  hosté dokázali vyrovnat na 12:12, v dalším průběhu však SPARTA výrazně zlepšila hru v obraně i v útoku a postupně navyšovala svůj náskok. Vyplatila se jí obrana na kanonýra O.Kroutila / nejlepší střelec celé SRL zaznamenal i tak 13 branek / a hosté nedokázali jeho „vyřazení ze hry“ nahradit. V polovině 2.poločasu již vedla SPARTA 20:15 a i přes některé zbytečné chyby a neproměnění vyložených brankových příležitostí nakonec dovedla v pohodě do vítězného konce. Vedení, které postupně narostlo až na rozdíl 8 branek / v 54.minutě to bylo o osm – 24:16 / bylo nakonec sedmibrankové – SPARTA v utkání zvítězila zcela zaslouženě 27:20 a odvedla tak soupeři páteční – zcela zbytečnou – porážku i z „úroky“.

Celé nedělní utkání odchytal za SPARTU „veterán“ Malý / mladý Červenka se v pátek v Úvalech zranil / a svůj tým  podržel – připsal si 13 úspěšných zákroků a měl úspěšnost 40%. Střelecky se tentokrát prosadilo hnedle 1011 hráčů, kteří hráli v poli, nejvíce se dařilo Hájkovi, který zaznamenal 8 branek.

Z týmu hostí byl jednoznačnou jedničkou autor 13 branek – O.Kroutil, dobře zachytal Martoch / měl 18 úspěšných zákroků = úspěšnost také 40% /.

V průběžné tabulce SRL se SPARTA  - po páteční porážce – opět dostala před svého dnešního soupeře na 5.místo, má o 2 body více, o zápas odehráno méně a navíc lepší poměr vzájemných zápasů.

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/ - Hájek 8, Thieme 4, Šalátek 3, Šimůnek 3, Morysek 2, Rudolf 2, Šnajdr 2, Hovorka 1, Hrčka 1, Horníček 1, Salák A. a Salák J. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 4, SEDMIČKY: 6/4 – 6/5, ROZHODČÍ: Hloušková / Velké Hamry / – Hofmanová / Praha /, DIVÁCI: 53.