SPARTA Kutná Hora - SOKOL Úvaly 27 : 22 / 15:10 /

Náš tým mužů nadále drží v SRL podzimní neporazitelnost, dnes doma porazil o 5 branek úvalské "SOKOLY"......................

V dnešním utkání 4.kola SRL přivítal náš tým mužů tradičního soupeře – SOKOL Úvaly, kterému měl z loňského ročníku co odvádět - 2 porážky. Hlavně tu jarní - domácí / 28:31 /, která byla po dlouhé době prolomením domácí neporanitelnosti obou těchto soupeřů / to platilo na 100% od sezony 2001/02 /.

SPARTA nastoupila ve stejné sestavě, jako před týdnem proti AŠ Mladá Boleslav, se 2 brankáři a 11 hráči do pole, zato hosté měli lavičku dost prořídlou, nastoupili s 1 brankářem a 7 hráči do pole – tedy pouze s jedním na střídání.

Přesto byl úvod utkání poměrně vyrovnaný, na vedení domácích 1:0 hosté odpověděli 2 brankami / 1:2 / a v 8. minutě ještě vedli 2:3. Poté se domácí dostali tříbrankovou šňůrou do vedení 5:3 a dvoubrankový náskok drželi až do 20.minuty, kdy byl stav 8:6. O další tři minuty později navýšili vedení na 4 brankový rozdíl / 10:6, později 11:7 a 12:8 /, v 28.minutě již byl rozdíl 5 brankový – 14:9. Takovým rozdílem potom i 1.poločas skončil, na ukazateli svítilo skóre 15:10.

V úvodu druhého dějství domácí zvýšili na 17:10, ve 39.minutě byl rozdíl opět 5 brankový – 18:13. Poté však následovala rychlá šňůra 5 branek a ve 43.minutě byl již rozdíl 10 brankový – 23:13. V závěrečné čtvrtině utkání / kdy se na hřiště dostali i hráči z lavičky /, však domácí zbytečně mnoho pokazili a dovolili houževnatému soupeři snížit na konečný 5 brankový rozdíl. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím SPARTY 27:22.

Domácí výrazně podržel brankář Pristaš, který si připsal 21 úspěšných zákroků a měl téměř 57% úspěšnost - navíc 3x přesně našel své spoluhráče v rychlém protiútoku. Toho za stavu 24:16 vystřídal oslavenec a čerstvý „padesátník“ Malý a i on nezklamal, z 11 střel jich 5 chytil a měl úspěšnost 45,5%.

Střelecky se nejvíce dařilo trojici Hasala, Hrčka, Morysek, velmi dobrou podzimní formu v obraně i v útoku potvrdil dorostenec Hájek. Střelecky méně se tentokrát prosadil Kůrka, hosté jej však valnou část utkání bránili osobně. Hlavně v obraně byla opět hodně znát zkušenost Polívky a Šnajdra.

Domácí hráči v utkání předvedli několik velmi pěkných a zdařilých kombinací, na druhou stranu však  ztratili 16 míčů v útoku  a to by se v jiném utkání mohlo „vymstít“ !!!

Z týmu hostí byla jednoznačně nejnebezpečnější dvojice Březina / 9 / – Kroutil / 8 /, kteří zaznamenali většinu branek svého týmu. A několika výbornými zákroky se vytáhl brankář Martoch / měl 10 úspěšných zákroků a navíc mu 4x pomohla tyč /.

Celkově však v utkání zvítězila SPARTA naprosto zaslouženě, podržela si letošní neporanitelnost a po 4.kole je nadále v čele průběžné tabulky soutěže, o bod před okresním rivalem – JISKROU Zruč n/Sáz.

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/, Pristaš /br/ - Hasala 6, Hrčka 6, Morysek 6, Hájek 5, Kůrka 2, Hovorka 1, Šnajdr 1, Horníček, Jelínek, Polívka st. a Salák A. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 2/1 – 5/5, ROZHODČÍ: Dolejší st. / Zruč n.S. / - Bartušek / Chrudim /, DIVÁCI: 65.