SPARTA Kutná Hora - SOKOL Vršovice 21 : 16 / 10:8 /

V posledním utkání mistrovské sezóny SRL 2008/09 zvítězil náš tým v přímém souboji o druhé místo nad SOKOLEM Vršovice a vybojoval si právo postupu do druhé ligy .......................

V posledním kole mistrovského ročníku SRL 2008/2009 přivítal náš tým mužů v neděli dopoledne pražský tým SOKOL Vršovice. Pro oba soupeře bylo utkání velmi důležité, střetl se totiž druhý / SPARTA – 27 bodů / se třetím / SOKOL – 25 bodů / a hrálo se o celkové druhé místo v soutěži, které zaručovalo přímý postup do 2.ligy. A hlavně s tímto jednoznačným cílem nastupoval do utkání soupeř z Vršovic.

Začátek utkání byl hodně vyrovnaný, hosté v úvodních 12ti minutách 4x šli do jednobrankového vedení, SPARTA 4x skóre dokázala vyrovnat. V 17.minutě měli hosté poprvé k dobru náskok dvou branek – 4:6, ve 23.minutě dokonce náskok tří branek – 5:8. SPARTA však závěrečných sedm minut 1.poločasu zvládla na výbornou / hlavně v obraně / a pěti brankami v řadě / postupně Šnajdr, 2x Kůrka a 2x Hrčka / otočila vedení ve svůj prospěch. Do kabin tak domácí odcházeli za stavu 10:8.

Do 2.poločasu sice nastupovala SPARTA oslabena o jednoho vyloučeného hráče, přesto dokázala zvýšit na 11:8. Hosté sice vzápětí snížili na 11:9, nic dramatického se však nedělo. Hráči SPARTY příkladně bojovali v obraně, za kterou se několikrát vyznamenal „dědek“ Malý a postupně zvyšovali svůj náskok. Ve 33.minutě vedli 13:9, ve 38.minutě již 16:10. To byl, jak se později ukázalo, rozhodující zlom v utkání / SPARTA úvodních osm minut druhého dějství vyhrála 6:2 /. Hosté se sice snažili o zvrat, ale s přibývajícími minutami se do jejich hry čím dál více vkrádala nervozita a nepřesnost. A branky padaly stejnoměrně na obou stranách. V 50.minutě byl rozdíl stále šestibrankový – 19:13. Poté sice ještě hosté vykřesali jiskřičku naděje, když v 53.minutě snížili na 19:15, domácí kolektiv však výsledek příkladnou bojovností v pohodě ohlídal. Brankami v 55. a 57.minutě zvýšil na 21:15 a o výsledku bylo rozhodnuto. Hosté potom již v poslední minutě upravili na konečných 21:16.

SPARTA v posledním utkání sezóny dala zapomenout na nepovedené výkony i výsledky z kol předcházejících, kdy se výsledkově a hlavně herně trápila. V neděli příkladně zabojovala v obraně, o čemž svědčí pouze 16 obdržených branek od silného a ambiciózního soupeře. Za výbornou obranou se několika skvělými zákroky vyznamenal nejstarší hráč celé letošní soutěže Vláďa Malý / a nic na tom nemůže změnit ani jeden kuriózní „vlastenec“ /. V utkání si připsal 13 úspěšných zákroků / vč. jedné sedmičky / a měl celkovou úspěšnost 44,8 %. Střelecky nikdo výrazně nevynikl / jeden hráč dal 5, tři po 4, jeden 3 a jeden 1 /, důležitá však byla každá branka. Velkou pochvalu za skvěle zvládnuté poslední utkání mistrovské sezóny SRL 2008/09 zaslouží celý kolektiv, který si v závěru mohl vychutnat skandovaný potlesk osmi desítek spokojených diváků a poté se s nimi rozloučit / jako pokaždé ve všech domácích utkáních / závěrečnou „děkovačkou“.

Hostující tým z Prahy nastupoval do utkání s velkými ambicemi, dle svých představ však odehrál pouze úvodní dvacetiminutovku, kdy byl  stále ve vedení. Poté již převzali iniciativu domácí a vývoj utkání se otočil v neprospěch vršovických „sokolů“. Celkem spolehlivě hostům zachytali brankáři Frzal s Červenkou, kteří si připsali 12 úspěšných zákroků / vč. dvou sedmiček – tu třetí v samém závěru napálil Hájek do tyče /. Střelecky tým podrželi s 5 brankami Hanzl a Metlička, hlavně prvně jmenovaný je však zvyklý na daleko vyšší brankové „hody“. Jinak utkání proběhlo celkem korektně / i když se hrálo o hodně /, k čemuž přispěli svým výkonem oba nedělní soupeři. A k významu utkání přispěla i dobrá divácká kulisa – díky za ní !!!

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/, Červenka /br/ - Kůrka 5, Hasala 4, Hájek 4, Šalátek 4, Hrčka 3, Šnajdr 1, Hovorka, Morysek, Polívka ml., Polívka st., Salák A. a Salák J. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 8 – 6, SEDMIČKY: 5/2 – 2/1, ROZHODČÍ: Šulc – Omáčka / oba Praha /, DIVÁCI: 80.

DALŠÍ VÝSLEDKY závěrečného kola:

SOKOL Libčice – HC WENDY Mělník 28 : 20, SOKOL Žel.Brod – JISKRA Zruč 00 : 00, TJ Chodov „B“ – HC Kolín „B“ 10 : 0 kontumačně, AŠ Ml.Boleslav – SOKOL Úvaly 27 : 20 / předehráno /.

DOHRÁVKA 17.kola:

JISKRA Zruč – TJ Chodov „B“ 00 : 00.

Vítězem právě skončeného mistrovského ročníku SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY mužů 2008 / 2009 se stal se ziskem 31 bodů tým AŠ Mladá Boleslav, který si tak vybojoval postup do 2.ligy.

Skvělé druhé místo se ziskem 29 bodů obsadila SPARTA Kutná Hora / což je její nejlepší umístění v doposud čtyřech ročnících SRL, které odehrála – postupně se umístila na 4., 8. a 9.místě /. I toto umístění zajišťuje přímý postup do 2.ligy. To je však již soutěž řízená přímo ČSH a je povinnost ji odehrát pouze v regulérní sportovní hale. Ta však v Kutné Hoře není a jak to vypadá, jen tak nebude !!!

A tak oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora musí s politováním konstatovat, že účast v příštím ročníku 2.ligy z tohoto důvodu vzdává a nadále bude působit v SRL !!!