SPARTA Kutná Hora - TJ Chodov JM "B" 19 : 26 / 9:12 /

Náš tým mužů dnes dopoledne prohrál v utkání 3.kola SPOLEČNÉ REGIONÁNÍ LIGY s "rezervou" pražského Chodova o 7 branek.....................

Dnes, v neděli 20.září přivítal náš tým mužů v utkání 3.kola SRL na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tradičního pražského soupeře – TJ Chodov JM „B“.

Rezerva Chodova zahájila letošní ročník soutěže, stejně jako náš tým, dvěmi vítězstvími – v 1.kole 14:16 ve Zruči a ve 2.kole 22:18 doma nad Železným Brodem. A tak nedělní utkání bylo soubojem dvou – doposud neporažených týmů. Dala se tedy očekávat velmi vyrovnaná házená / také s ohledem na minulé vzájemné zápasy v Kutné Hoře / a to se také od úvodních minut potvrzovalo.

Domácí SPARTĚ se začátek povedl na „jedničku“, v 15 vteřině dal Thieme z trháku první branku a v 5.minutě zvyšoval tentýž hráč na 2:0. Hosté se sice v úvodu dostali 3x do slibné šance, všechny však vychytal Malý. Potom však brankami v 6. a 8.minutě srovnali na 2:2. Potom byla k vidění velmi vyrovnaná „partie“, když se oba soupeři několikrát vystřídali ve vedení – 3:2, 3:4, 5:4, 5:5, 7:5 a v 19.minutě vedla SPARTA 8:6. Závěrečných deset minut 1.poločasu však vůbec nezvládla, když se zmohla již pouze na jedinou branku / ve 22.minutě vyrovnával Kůrka na 9:9 /. Naopak hosté byli v závěru prvního dějství daleko nebezpečnější a nakonec odcházeli do kabin s 3brankovým náskokem – 9:12.

A lépe začali i 2.poločas, ve 31.minutě zvýšili na 9:13. SPARTA však v dalších minutách zabojovala, nejprve do 36.minuty snížila na rozdíl branky jediné – 12:13 a ve 39.minutě přešla do vedení 15:14. Ještě ve 41.minutě, když minutu před tím hosté srovnali na 15:15, Kůrka opět dostal SPARTU do vedení – 16:15. V téže minutě však hosté vyrovnali na 16:16 a domácí kanonýr Kůrka si špatným došlápnutím způsobil výron kotníku a musel z utkání odstoupit. A to se na hře domácích hodně podepsalo. O chvíli později dostal 2minutový trest Hrčka a za zbytečné protesty další 2 minuty a hosté dlouhou 4 minutovou přesilovku dokázali potrestat. Třemi brankami přešli do vedení 16:19. Spartě se ještě 2x podařili snížit na rozdíl 2 branek – 17:19 a 18:20, závěrečných deset minut utkání však bylo plně v režii hostujícího týmu. Ten potrestal všechny chyby a neproměněné šance domácích / ti nedali 2 sedmičky a 2 náskoky, navíc pokazili i přesilovku, když v ní 2x inkasovali / a navýšil svůj náskok na konečný rozdíl 7 branek. Z Kutné Hory si tak „B“ tým pražského Chodova odvezl oba body za zasloužené vítězství 19:26.

Týmu SPARTY se nedělní utkání příliš nevyvedlo. Hlavně závěry obou poločasů se domácím hráčům hrubě nevydařili. Zahodili několik tutovek a často „ztroskotali“ na velmi dobře chytajícím brankáři hostů i na jejich dobré obraně / 9 střel dokázala SPARTĚ blokovat /. Velká škoda byla zranění Kůrky / za vyrovnaného stavu / a také absence před týdnem zraněného levorukého Moryska.

Soupeř však působil lepším herním dojmem a zvítězil po zásluze. Nezbývá než pogratulovat a doufat, že příští utkání bude ze strany SPARTY podařenější.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Hasala 4, Šalátek 4, Thieme 4, Kůrka 3, Hájek 2, Hrčka 1, Šnajdr 1, Horníček, Hovorka, Polívka, Salák J. a Šimůnek. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 4, SEDMIČKY: 6/4 – 2/2, ROZHODČÍ: Bartušek / Chrudim / - Dolejší st. / Zruč /, DIVÁCI: 75.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 3.kola SRL:

SOKOL Libčice n/Vltavou – SOKOL Úvaly 34:13, WENDY Mělník – JISKRA Zruč n/Sázavou 26:21, SOKOL Vršovice – LOKOMOTIVA Vršovice 00:00, SOKOL Železný Brod měl volno.

Tabulku vede po 3.kole s plným počtem 6 bodů dvojice HC WENDY Mělník a TJ Chodov JM „B“.