SPARTAK Příbram - SPARTA Kutná Hora 24 : 30 / 13:14 /

Ze včerejšího odpoledního utkání 13.kola SRL přivezl náš tým mužů i v silně oslabené sestavě oba body z Příbrami. Fotografie ze zápasu najdete <a href=http://hazena.sajp.cz/photo/thumbnails.php?album=28>zde</a>.

V neděli 29.4. zajížděl náš tým mužů do Příbrami v dost oslabené sestavě – pro zranění či pracovní zaneprázdnění chybělo 6 hráčů + 3 dlouhodobí marodi. A tak obavy o úspěšný výsledek byly na místě.

Utkání samotné začali lépe domácí, kteří si po úvodní „oťukávané“ / kdy byl ve 4.minutě stav 2:2 / vytvořili až 3 brankový náskok – ve 12.minutě 7:4. A ve vedení o 1-2 branky byli většinou další desetiminutovku, ještě ve 22.minutě vedli 11:10. Závěr poločasu se však lépe vydařil našemu týmu, který nejprve otočil na 11:13 a do kabin odcházel s náskokem 1 branky – 13:14. Hlavně v úvodu utkání byl velký rozdíl ve výkonu brankářů, zatímco domácí brankář Dvořák svůj tým několikrát podržel, Hroch měl první úspěšný zákrok až ve 14 minutě !! A dle toho se také vyvíjelo skóre v 1.poločase. V jeho závěru již něco ze svého umění předvedl.

Na začátku 2.poločasu domácí 3x dokázali vyrovnat jednobrankové vedení našeho týmu / postupně na 14:14, 15:15 a 16:16 /, naposledy ve 38.minutě. Potom však následovala rychlá šňůra tří branek v rozmezí 41.-43. minuty, hosté odskočili na 16:19 a to bylo hodně důležité. Domácím přece jenom začali docházet síly a toho naši hráči dokázali využívat. 4 branky z rychlých protiútoků / po 2 Hrčka a Kůrka / v této fázi utkání jsou toho důkazem. Ve 47.minutě náskok narostl na rozdíl 5 branek – 18:23 a bylo vlastně rozhodnuto. Zvláště, když se rozchytil Hroch, který domácím zlikvidoval jedinou jejich sedmičku a řadu těžkých střel. Závěrečné minuty utkání již proběhli v poklidu. Domácí sice ještě  několikrát snížili na čtyřbrankový rozdíl, více jim však hosté nedovolili. V 56.minutě byl ještě stav 23:27, závěrečný rozdíl byl šestibrankový – 24:30.

Náš tým / ač v dost oslabené sestavě / v utkání zvítězil zaslouženě, hlavně v závěru působil lépe po herní i  fyzické stránce. Domácí však byli důstojným soupeřem, hráli slušně a bojovali co to šlo. Spoléhali hlavně na dobrý výkon brankářů a dvojici střelců – Drábek a Říha, kteří zaznamenali 15 z 24 branek svého týmu.

Z týmu hostí Hroch odchytal slušné utkání / až na ten úvod /, měl 15 úspěšných zákroků = 38,5% úspěšnost. V poli jasně dominovala dvojice Kůrka a Hrčka / celkem 19 branek /, spolehlivý výkon podal tradičně Rudolf / měl 100% střelbu 5-5 /. Dobře tentokrát zahráli i „mladí“, prosazovali se i střelecky a to bylo neméně důležité. Svůj den však neměl tentokrát Morysek, hlavně v útoku. Z jeho 5 pokusů skončili 3 na tyči a 2 mu domácí brankář zlikvidoval. No nevadí, příště to bude určitě lepší.

Utkání se hrálo na pěkném novém hřišti s umělým povrchem u základní školy / náš tým zde hrál poprvé /, za pěkného počasí. S přehledem rozhodovala dvojice „matadorů“ Želina-Svatoň, kteří jak sedmičky , tak tresty rozdělovali spravedlivě a rovnoměrně na obě strany. Hrálo se bez divácké účasti, resp. za účasti dvou slečen z tábora hostujících hráčů !!!

SESTAVA a BRANKY: Hroch – Kůrka 12, Hrčka 7, Rudolf 5, Hovorka 2, Jelínek 2, Choutka 1, Salák A. 1, Bušina a Morysek. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0-2, VYLOUČENÍ: 4-4, SEDMIČKY: 1/0-2/1, ROZHODČÍ: Želina-Svatoň, DIVÁCI: 2 !!

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

Libčice-Bělá“B“ 22:15, Kolín-Ml.Boleslav 24:20, Aritma-Vršovice 14:27, Chodov“B“-Úvaly 25:28, Mělník měl VOLNO.