TJ Chodov JM "B" - SPARTA 29 : 22 / 12 : 15 /

Své druhé jarní utkání odehrál tým mužů opět v Praze, tentokrát v hale vedoucího Chodova "B"..............................

Ve 3.jarním kole SRL nastoupil náš tým mužů v sobotu večer / od 20,30 / v hale vedoucího týmu průběžné tabulky soutěže – „B“ týmu pražského Chodova.

A začátek utkání byl ve znamení nástupu domácího favorita, který již na konci 2.minuty vedl 3:0. Hráči SPARTY se však brzy „oklepali“ a do 6.minuty vyrovnali na 3:3. V dalším průběhu 1.poločasu si domácí udržovali 1-3 brankový náskok / v 10.minutě 5:4, ve 14.minutě 7:5, v 16.minutě 9:6 / a hosté museli dotahovat. Ještě v 17.minutě byl stav 10:7 a zdálo se, že domácí mají utkání pevně pod kontrolou. Ale závěr poločasu byl plně v režii hráčů SPARTY. Nejprve 4 brankovou šňůrou otočili do 25.minuty vedení ve svůj prospěch – 10:11 a po následném vyrovnání domácích na 11:11 skvěle zahráli závěrečné minuty poločasu. V nich přidali ještě 4 branky oproti jedné domácí a do kabin tak odcházeli s nadějným – tříbrankovým vedením 12:15 !!!

Začátek 2.poločasu opět lépe vyšel domácím, ve 33.minutě snížili na rozdíl jediné branky – 14:15. O minutu později SPARTA zvýšila na 14:16, následovala však tříbranková šňůra domácích a ve 36.minutě byl stav 17:16. SPARTA poté 4x dokázala vymazat jednobrankové vedení domácích, naposledy ve 41.minutě, kdy vyrovnala na 20:20. O minutu později ještě dokonce přešla do vedení 20:21 !!! Za tohoto stavu Thieme neproměnil trhák  a namísto dvoubrankového vedení SPARTY domácí z protiútoku vyrovnali na 21:21. Od tohoto stavu se utkání úplně zlomilo. Hráčům SPARTY se totálně přestalo dařit v útoku, nedávali branky, často chybovali a toho domácí favorit dokázal náležitě využít. Navíc musel vystřídat značně vyčerpaný Hasala / nejlepší střelec SPARTY v utkání / a když cca 10 minut před koncem odstoupil zraněný Thieme, bylo rozhodnuto. Domácí vyhráli posledních 18 minut utkání 9:1 a tím i celé utkání 29:22.

Nejlepší z jejich týmu byla dvojice BoudisBrožek, oba autoři 7 branek. A většinou ze střední a větší vzdálenosti. To byla velká přednost domácího týmu, vždyť jejich střelci zaznamenali ze spojek 16 z celkových 29 branek.

SPARTA podala na hřišti vedoucího týmu soutěže statečný výkon, tři čtvrtiny utkání mu byla naprosto vyrovnaným soupeřem. V závěru však totálně propadla v útoku a to jí stálo daleko lepší výsledek.

Z dvojice brankářů SPARTY se tentokrát dařilo více Malému, ten sice odchytal pouze část 2.poločasu, ze 6 střel měl 3 úspěšné zákroky = 50% úspěšnost. Kotval z 34 střel jich kryl 8 / z toho 2 sedmičky / = úspěšnost 23,5%.

V poli patřil k tahounům Hrčka  / střelba 6-4 / a Hasala / nejlepší střelec  /, z křídla se dařila střelba Moryskovi. Thieme měl velmi dobrý 1.poločas / 4 branky /, v závěru se však zranil / vyhozené rameno / a zřejmě si již na jaře nezahraje. Přiřadí se tak k stále zraněným oporám Kůrkovi a Rudolfovi a to ještě více oslabí kádr SPARTY.

Ostatní hráči SPARTY / do hry v poli jich tentokrát zasáhlo 11 / střídali lepší fáze hry s horšími. Krom totálně pokaženého závěru utkání je ještě zarážející velký počet technických chyb – 19 ztracených míčů je opravdu hodně !!!

A na závěr alespoň jedna potěšitělná zpráva – poprvé od června 2006 nastoupil v mistrovském utkání po vážném zranění ramene mladý a nadějný pivot Josef Salák.

SESTAVA a BRANKY: Kotval /br/, Malý /br/ - Hasala 7, Hrčka 4, Morysek 4, Thieme 4, Hovorka 1, Šalátek 1, Šnajdr 1, Hájek T., Choutka, Polívka ml., Salák A. a Salák J. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 - 1, VYLOUČENÍ: 6 - 2, SEDMIČKY: 4/2 - 4/3, ROZHODČÍ: Mára /Praha/ - Průžek /Úvaly/, DIVÁCI: 12.