Tým mužů o víkendu zahajuje 2.ligu.

Náš tým mužů o tomto víkendu zahajuje jarní část 2.ligy JVČ a hned na úvod přivítá v neděli 5.2. od 17 hodin vršovickou Lokomotivu ..........

Vršovická Lokomotiva je náš tradiční soupeř, se kterým jsme se v minulosti utkávali již v SRL, nyní v posledních sezonách ve 2.lize. Utkání to byla vždy zajímavá a oba soupeři měli své lepší i horší výsledkové období. A většinou rozhodovalo o vítězi domácí prostředí, tak tomu ostatně bylo i v minulé sezoně. V té nejprve na podzim 2021 SPARTA doma zvítězila 36:25, v odvetě na jaře 2022 prozměnu Lokomotiva 27:24. Poslední vzájemné utkání se odehrálo na podzim 2022, tehdy v úvalské sportovní hale / kde hrají vršovičtí v právě probíhající sezoně svá domácí utkání / zvítězila Lokomotiva zaslouženě 25:17 po jednoznačném poločasovém vedení 14:4. SPARTA tehdy nestíhala od úvodních minut a ani zlepšený výkon v poločase druhém na lepší výsledek nestačil. V utkání, které se hrálo 17.září 2022 nastoupila SPARTA v sestavě: Filip /br/, Šimáně /br/, Valeš /br/ - Hovorka 5, Ishchenko 5, Budiš 2, Pektor 2, Falge 1, Hájek 1, Novák 1, Fišera, Jeníček a Kafka. Trenér: Šnajdr Vít.

Tak jen doufejme, že SPARTA podá v nedělním odvetném domácím utkání diametrálně odlišný výkon, který povede ke kýženému bodovému zisku.

Popřejme tedy hráčům SPARTY v prvním jarním druholigovém utkání dobrou formu a hodně úspěchů.

PŘEZIMUJEME na  posledním jedenáctém místě  !!!

Náš tým mužů má za sebou nepříliš povedenou podzimní část mistrovské sezóny 2.ligy JV-Čechy 2022-2023, po její polovině přezimuje v průběžné tabulce na posledním 11.místě !!!

Pouhé 3 body za 1 vítězství a 1 remízu je dost bídná bilance, byť je „chvost“ tabulky hodně vyrovnaný a ztráta na místa klidu není nijak propastná. Hodně důležité bylo vítězství v Dolní Cerekvi, naopak domácí ztráta bodu se Slavií při 6 brankovém vedení být rozhodně neměla. To byla velká škoda. Jinak má tým za sebou 2 měsíce zimní přestávky, v níž se snažil zapracovat na všem, co povede bezpodmínečně k lepším jarním výsledkům. Na podzim tým mnohdy nastupoval v hodně oslabené sestavě a to se zákonitě na výkonech i výsledcích projevilo.

Je však otázkou, zda vůbec bude nějaká „silnější sestava“ nyní na jaře vůbec k dispozici. Pevně doufejme, že ano !!!