FF ČP žen vyhrál v Kutné Hoře favorizovaný Most.

O uplynulém víkendu hostila kutnohorská sportovní hala Klimeška jarní odložené F4 Českého poháru žen 2019-20, do kterého se probojovala družstva Mostu, Olomouce, Písku a Poruby. V sobotu byla k vidění dvě semifinálová utkání, v neděli nejprve utkání o 3.místo a program vyvrcholil finálovým utkáním ..........

Mostecké házenkářky slavily v Kutné Hoře zisk šestého Českého poháru, ve finále nakonec zdolaly tým Olomouce. Na třetím místě skončily házenkářky Poruby.

Ve finále se utkaly týmy ZORY Olomouc a BANÍKU Most. O tom rozhodly semifinálové duely, které v sobotu odpoledne hostila sportovní hala Klimeška v Kutné Hoře. Olomoučanky do finále prošly suverénně, když v prvním sobotním utkání porazily SOKOL Písek vysoko 34:18, Černí andělé měli ve druhém sobotním utkání se SOKOLEM Poruba těžší práci, finálovou vstupenku ale nakonec braly za výhru 27:24.

Nedělní dopoledne pak otevřel boj o třetí místo, v němž Porubě mohutně vzdoroval Písek a v dramatické koncovce nakonec vítězství a konečnou třetí příčku i finanční prémii braly Sokolky z Poruby se skóre 26:25. Na Písek tak zbylo konečné čtvrté místo.

Ani finálový souboj nenabídla spanilou jízdu Mostečanek. O poločase Černí andělé prohrávali 14:15 a až do 46. minuty si na hřišti pořád lépe vedly Olomoučanky, závěr zápasu ale Most ovládl a v přesilové hře si vytvořil rozhodující náskok, jenž tým dovedl ke konečné výhře 32:27 a celkovému vítězství v Českém poháru v sezóně 2019/2020.

Ve spolupráci s Českým svazem házené se na pořadatelství podílel i domácí oddíl TJ SPARTA Kutná Hora. Jeho vedení děkuje jak ČSH, že umožnil konání FF ČP žen v Kutné Hoře, tak také početnému týmu pořadatelů ze svých řad, který se po oba dva dny podílel na celkové organizaci této významné házenkářské akce. Všem patří velký dík.