Krajské kolo základních škol v házené – Kutná Hora

Dnes dopoledne proběhlo ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici v Kutné Hoře krajské kolo Školského poháru v házené, kterého se zúčastnila čtveřice středočeských školních chlapeckých týmů ..........

Ve sportovní hale Klimeška v Kutné Hoře se ve čtvrtek 13.února 2020 odehrálo  Krajské kolo ŠKOLSKÉHO POHÁRU v házené. Tuto soutěž vypisuje ASŠK pro dvě kategorie – chlapeckou a dívčí. Družstva musí být složena z žáků jedné školy. Členové družstva musí odpovídat kategorii III. - žáci 6.-7. třídy základních škol, případně víceletých gymnázií. Vítězové jednotlivých krajských kol potom postupují do národního finále. Krajská finále řídí a financují  krajské svazy házené prostřednictvím místních oddílů, v tomto případě oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora, který se postaral zajištění organizace turnaje.

Do toho přihlásily své chlapecké týmy 4 základní školy ze středočeského kraje a to – ZŠ Jana Palacha Kutná Hora, ZŠ T.G.Masaryka Kutná Hora, ZŠ Úvaly a ZŠ Zruč nad Sázavou.

A právě posledně jmenovaný tým – ZŠ Zruč nad Sázavou turnaj jasně ovládl, všechny tři své soupeře vysoko porazil a vybojoval si tak postup do národního finále této soutěže. Druhá skončila ZŠ Úvaly, třetí ZŠ T.G.Masaryka Kutná Hora a čtvrté ZŠ Jana Palacha Kutná Hora.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 15 minut s 5 minutovou přestávkou.