Pepa Bílý a Jirka Hájek slaví "60" narozeniny !!!

Zítra - v pondělí 3.ledna 2022 se dožívají významného životního jubilea – „60“ narozenin – dva dlouholetí členové oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora – Josef BÍLÝ a Jiří HÁJEK ..........


Shodou okolností spolužáci ze základní školy zahájili svou hráčskou kariéru v žákovském týmu SPARTY Kutná Hora pod vedením trenéra Vládi Voldřicha na začátku 70.let minulého století, pokračovali společně v dorostu / trenér Jarda Veselý / a svá první mistrovská utkání v týmu dospělých odehráli – Pepa po vojně na jaře 1983, Jirka již na podzim 1981.

Svou bohatou hráčskou kariéru poté zakončili – Pepa na jaře 1997 s bilancí 174 odehraných mistrovských utkání a v nich 217 nastřílených branek a Jirka o dva roky dříve, na jaře 1995 s bilancí 162 utkání a 301 nastřílených branek. Již v průběhu své hráčské kariéry, od jara 1987 navíc spolu působili v roli rozhodčích a několik let řídili krajské soutěže v házené.

Jirka začal na začátku devadesátých let svou činnost v mateřském oddíle také jako trenér. Přes všechny žákovské kategorie, kde se několikrát umístil na medailových stupních, dotáhne poté svůj tým v sezóně 1997/1998 k vítězství v KP dorostenců a postoupí s ním do 2.dorostenecké ligy. Poté přechází od sezóny 1999/2000 v pozici trenéra k týmu mužů. S ním dokáže postoupit ze středočeské Divize do 3.ligy a později dokonce do 2.ligy. U týmu mužů vydrží téměř 15 let, až do letní přestávky 2013. Mezi tím, v prosinci 1999 je zvolen předsedou kutnohorského oddílu házené a v této funkci působí i v současné době.

Pepa, poté co jeho parťák Jirka v roli arbitra skončil, pokračoval v rozhodcovské činnosti s Vláďou Prchalem a píšťalku „dává k ledu“ v roce 2009. A i když již v další funkci v oddíle nepůsobil, na házenou nezanevřel a je častým účastníkem jak různých oddílových akcí, tak i divákem mistrovských utkání.

 

Takže milí oslavenci, Vám oběma patří velký dík za vše, co jste pro oddíl házené v minulosti vykonali či nadále vykonáváte.

 

A je samozřejmostí, že se členové oddílu házené připojují k celé řadě gratulantů a přejí oslavencům – Pepovi i Jirkovi do dalších let hlavně hodně zdraví, pohody a spokojenosti v osobním životě.