Pozvánka na víkend 16.-17.října 2021.

O nastávajícím víkendu se v mistrovských utkáních představí pět týmů našeho oddílu, muži zajíždějí do Úval, starší žáky čeká doma vložený turnaj 4 týmů a tři týmy minižáků čeká doma mistrovský za účasti 10 týmů ..........


Kutnohorský tým mužů čeká v sobotu 16.října 2021 utkání 5.kola 2.LIGY JV-Čechy, ve kterém nastoupí od 18:00 hodin ve sportovní hale dlouholetého středočeského soupeře, týmu TJ SOKOL Úvaly.

SOKOL Úvaly patří v posledních letech k velmi ambiciózním oddílům, vyplácí se mu dlouholetá kvalitní práce s mládeží a to se projevuje na výsledcích jak mládežnických týmů, tak i na výsledcích týmu mužů ve 2.lize. Zde patří k předním týmům a netají se i vyššími ambicemi. Má dostatečně široký kádr, ve kterém převažují vlastní odchovanci. No a v domácím prostředí body jen tak nerozdává.

Začátek letošního ročníku se však SOKOLU určitě nepovedl podle představ, v 1.kole a 3.kole si sice doma poradil bez větších problémů se Sezimovým Ústím 31:20, resp. s Lokomotivou Vršovice 38:27, ve 2.kole však prohrál ve Strakonicích s domácím „béčkem“ 27:30 a minulý týden, v utkání 4.kola utrpěl debakl v Novém Veselí, kde podlehl domácímu „béčku“ 17:34. Nutno ovšem dodat, že tyto dva soupeři jsou „rezervami“ prvoligového, resp. extraligového týmu a budou patřit k největším favoritům na přední umístění v letošním mistrovském druholigovém ročníku. Nejlepším střelcem SOKOLA je prozatím Jan Cenigr, autor 21 branek.

SPARTA je na tom po čtvrtém odehraném kole podobně, má bilanci 2 domácích vítězství – nad Pardubicemi 27:21 a nad Havl.Brodem 32:31 a 2 venkovních porážek – v Dolní Cerekvi 23:29 a na Slávii 27:31. Soupeře však měla, hlavně venku neporovnatelně slabší. Nejlepším střelcem SPARTY je prozatím Marco Pugliese, autor 19 branek.

Poslední vzájemné utkání obou sobotních soupeřů se odehrálo v loňské nedohrané druholigové sezóně 2020-21, tehdy SPARTA v utkání 1.kola prohrála v Úvalech 16:29 po poločasovém vedení domácích 10:17. A z tohoto posledního vzájemného utkání, které se hrálo 19.září 2020 si připomeňme tehdejší sestavu a střelce branek SPARTY : Hroch /br/, Šimáně /br/ - Jeníček 6, Pícha 3, Polívka D. 3, Hájek 2, Červený 1, Hovorka 1, Falge a Klouček. Trenér: Šnajdr Vít. SPARTA tehdy v neúplné sestavě na domácí neměla, zaostávala ve všech herních činnostech a odjela domů s prázdnou.

A i tuto sobotu jí bude v Úvalech čekat velmi silný soupeř, který nastoupí na domácí palubovce v roli vysokého favorita. Tak uvidíme, jakou sestavu trenér Šnajdr vůbec poskládá, doposud v obou venkovních utkáních neměl k dispozici nejsilnější kádr a to se na výsledcích určitě projevilo.

 

Popřejme tedy týmu SPARTY v sobotním druholigovém utkání dobrou formu a hodně úspěchů.

 

O nastávajícím víkendu zasáhnou do bojů o mistrovské body další  mládežnické týmy SPARTYstarší žáky čeká v neděli 17.října vložený turnaj horších týmů Středočeské ligy, které neusilují o přímý postup do Žákovské ligy. Turnaj proběhne ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici a krom Kutné Hory se zde ještě představí týmy HC Kolín, SOKOL Kostelec nad Labem a SPARTAK Příbram.

V sobotu 16.října čeká minižáky třetí podzimní mistrovský turnaj  Středočeské ligy a to v domácím prostředí sportovní haly BIOS v Puškinské ulici. Do turnaje je přihlášeno 10 týmů – HC Kolín, HÁZENÁ Mělník 1+2, HÁZENÁ Poděbrady 1+2, SOKOL Kostelec 1+2 a SPARTA Kutná Hora 1+2+3. Začátek je plánován na 9 hodinu a předpokládaný konec bude okolo 12:30 hodin. 

 

Také všem mládežnickým týmům SPARTY přejeme dobrou formu a hodně sportovních úspěchů.