Pozvánka na víkend 20.-21.listopadu 2021.

O nastávajícím víkendu by se v mistrovských utkáních měly představit čtyři týmy našeho oddílu - muži zajíždějí v sobotu do Nového Veselí a starší žáci do Úval, dva týmy minižáků v neděli do Zruče. Ale ............


Kutnohorský tým mužů čeká tuto sobotu 20.listopadu utkání 9.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém nastoupí od 19:00 hodin ve sportovní hale vedoucího týmu soutěže - TJ SOKOL Nové Veselí „B“.

„Béčko“ Nového Veselí je letošním lídrem soutěže, po 8 odehraných kolech má na svém kontě plný počet 16 bodů, vysoce aktivní skóre 247:177 a jasně vede průběžnou druholigovou tabulku o 3 body před druhou Třeboní. Ve většině utkání nastupuje s širokým kádrem hráčů, z nichž někteří nastupují též za extraligové áčko či prvoligový starší dorost. V domácím prostředí odehrál doposud SOKOL „B“ 3 utkání – ve 2.kole zde porazil pražskou Slavii 30:22, ve 4.kole Úvaly vysoko 34:17 a v 6.kole Strakonice „B“ 36:32. Dosavadními nejlepšími střelci jsou – Hajčman 61 branek / druhý v tabulce střelců celé soutěže /, Rubáč 41 branek a Kršek 37 branek.  

SPARTA má po 8.odehranném kole na svém kontě slušných 8 bodů za 4 domácí vítězství a je v průběžné tabulce soutěže na 6.místě. Venku se jí ale již tolik nedaří, ve všech 4 utkáních odešla poražena. Postupně v Dolní Cerekvi 23:29, na Slavii 27:31, v Úvalech 23:31 a ve Strakonicích „B“ 25:36. Nejlepším dosavadním nejlepším střelcem je Jeníček, autor 31 branek / momentálně v karanténě /. A to je právě největší problém SPARTY, velké množství absencí v sestavě díky onemocnění, zranění či karanténám a také pracovním vytížení či utkáním ve vyšší soutěži. A tak to také vypadá na sobotní utkání, kdy je momentálně k dispozici pouze 1 brankář a 6 hráčů do pole / pokud nastoupí trenér Šnajdr /. Tedy bída, bída a ještě jednou bída. Torzo týmu tedy čeká s největší pravděpodobností poprvé v sezóně utkání bez možnosti střídání.

Na vzájemné utkání nikdy v minulosti s tímto soupeřem nedošlo, v sobotu to tedy bude pro oba premiéra. Ale s ohledem na výše uvedená fakta je jednoznačným favoritem utkání domácí tým. SPARTA se pouze může pokusit odehrát utkání se ctí a poté odjíždět domů s vědomím, že na víc v současné mizérii neměla.

 

Popřejme tedy týmu SPARTY v sobotním druholigovém utkání dobrou formu a hodně štěstí.

 

O nastávajícím víkendu měly do bojů o mistrovské body zasáhnout další  mládežnické týmy SPARTYstarší žáky čeká v sobotu 20.listopadu mistrovský turnaj 4.podzimního kola Středočeské ligy v Úvalech, kde postupně narazí na SOKOL Úvaly „A“, SK Hudlice a LIONS Hostivice.

V neděli 21.listopadu měl čekat minižáky pátý podzimní mistrovský turnaj  Středočeské ligy a to ve Zruči nad Sázavou, kde je přihlášeno 12 týmů - domácí JISKRA Zruč 1+2, HÁZENÁ Poděbrady 1+2, HC Kolín, KOVOFINIŠ Ledeč 1+2, SOKOL Libčice nad Vltavou 1+2, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora 1+2.

Ovšem z důvodů pozitivních testů několika hráčů musí většina kádru minižáků do karantény a účast v turnaji se tudíž pro oba týmy ruší, obdobná je i situace u starších žáků, zde ještě jasno o účasti týmu v Úvalech není a řeší se.