1.jarní kolo SL přípravek - turnaj v Kutné Hoře.

Dnes dopoledne proběhl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici první jarní mistrovský turnaj přípravek a mezi osmičkou účastníků se zde zapojily do hry i tři domácí týmy ................


V sobotu 23.března proběhl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici v Kutné Hoře první jarní mistrovský turnaj Středočeské ligy přípravek za účasti 8 týmů. Pořadatelská SPARTA Kutná Hora využila domácího prostředí a postavila do turnaje 3 týmy.

V této nejmladší házenkářské věkové kategorii se hrají samostatné turnaje, střídavě u každého z účastníků. Do soutěže se přihlásilo 11 středočeských oddílů – HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, HC TJ AŠ Mladá Boleslav, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora.

Na všech turnajích se hraje miniházená 4+1. A opět bez skóre, výsledků a tabulek. Nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje, na jeho závěr obdrží všichni účastníci drobné ceny.

V každém z pěti jarních kol proběhnou ve stejný víkend 2 turnaje, v 1.kole byly jeho pořadateli oddíly z Kutné Hory a Úval.

Sobotního turnaje v Kutné Hoře se tedy zúčastnilo 8 týmů – HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín 1+2+3, SOKOL Libčice nad Vltavou a domácí SPARTA Kutná Hora 1+2+3.

Hrálo se na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým - na každý tým tedy čekalo 7 utkání s hrací dobou 1 x 8 minut.

Domácí funkcionáři jako vždy vše podstatné zaznamenávali a tak jsou k dispozici sestavy i branky hráčů všech tří týmů kutnohorské přípravky v tomto úvodním jarním mistrovském turnaji.

 

V „jedničce“ se střelecky nejvíce prosazovala dvojice Jelšovková - Vaněk, ve „dvojce“ to byla dvojice Stibůrek – Pektor a ve „trojce“ střelecky jasně vynikal Teisler. Avšak velkou pochvalu za příkladné bojovné výkony i nasazení zaslouží všech 18 hráčů a hráček, kteří v sobotním domácím turnaji v některém ze tří kutnohorských týmů nastoupili. Tak jen tak dál !!!

 

Sestava a branky přípravky SPARTY 1 v turnaji celkem:

Jelšovková Klára 10, Vaněk Metoděj 8, Pánek Jakub 5, Kurosh Nasťa 2, Procházková Thea 2, Šmejkal Patrik 2 a Faltýnová Adéla 1. Trenér: Veselý Matěj.

 

Sestava a branky přípravky SPARTY 2 v turnaji celkem:

Stibůrek Jakub 17, Pektor Max 16, Chlumský Jan 6, Buňka Michal 4, Vrátilová Anna 1 a Mukařovský Miky. Trenérka: Pařízková Ivona.

 

Sestava a branky přípravky SPARTY 3 v turnaji celkem:

Teisler David 25, Romer Jonáš 10, Jirkovský Ben 5, Jelšovková Klára 4, Vrátil Eda 1 a Seifert Jakub. Trenérka: Mistrová Nikola.

 

A jak hodnotila úvodní jarní mistrovský turnaj trenérka Nikola Mistrová ?

V sobotu proběhl domácí turnaj přípravek, kterého se zúčastnily naše tři týmy. Každý tým si zahrál 7 zápasů 
(metodou každý s každým). Všichni hráči si alespoň jednou vystřelili na bránu, i když třeba branku nedali. Občas 
nechytili míč, občas se nestihli vrátit, ale chybami se člověk učí. Myslím, že to byla hezká podívaná a bylo vidět, 
že zápas od zápasu se děti zlepšují. Nyní se budeme připravovat na další turnaj v Kolíně.

 

Druhý jarní mistrovský turnaj Středočeské ligy přípravek čeká kutnohorské týmy v sobotu 13.dubna ve sportovní hale Borky v sousedském Kolíně.