1.kolo SL přípravek - mistrovský turnaj v Kutné Hoře.

Také nejmladší házenkářská kategorie - přípravka zahájila včera podzimní část středočeské mistrovské soutěže a to úvodním turnajem v Kutné Hoře ..........


V neděli 3.října proběhl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici v Kutné Hoře první podzimní mistrovský turnaj Středočeské ligy přípravek sezóny 2021-22. a mezi osmičkou účastníků zde nastoupily také dva týmy SPARTY Kutná Hora.

V této nejmladší házenkářské věkové kategorii se hrají samostatné turnaje, střídavě u každého z účastníků. Do soutěže se přihlásilo 8 středočeských oddílů - HÁZENÁ Poděbrady, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem , SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora.

Na všech turnajích se hraje miniházená 4+1. A opět bez skóre, výsledků a tabulek. Nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje, na jeho závěr obdrží všichni účastníci drobné ceny.

Nedělního turnaje v Kutné Hoře se zúčastnilo 8 týmů – HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč, SOKOL Bělá, SOKOL Kostelec, SOKOL Úvaly a SPARTA Kutná Hora 1+2. Navíc dorazil jihočeský tým SPARTAK MAS Sezimovo Ústí. Hrálo se na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým, hrací doba byla 1 x 10 minut. A po každém svém prvním utkání si všichni hráči ze všech týmů vyzkoušeli samostatný nájezd.

Trenéři SPARTY přece jenom vše podstatné zaznamenávali a tak jsou k dispozici sestavy a branky hráčů obou dvou týmů kutnohorské přípravky v úvodním podzimním turnaji.

V „jedničce“ se střelecky nejvíce dařilo Martinovi Chudobovi, který nastřílel 28 branek, dalších 14 jich přidal Patrik Charvát. Ve „dvojce“ byl nejlepším střelcem Daniel Pařízek, autor 18 branek. Toho zdatně doplňoval Marek Lebeda, Veronika Toucová a Adéla a Klára Špírová. Ovšem velkou pochvalu za nadšené bojovné výkony zaslouží i všichni ostatní, kteří v nedělním domácím turnaji v obou kutnohorských týmech nastoupili.

 

Sestava a branky přípravky SPARTY 1 v turnaji celkem:

Chudoba Martin 28, Charvát Patrik 14, Pařízek David 5, Vilimovský Martin 2, Peroutka Tomáš 1, Horák Teodor a Stibůrek Jakub. Trenérka: Mistrová Nikola.