5.jarní kolo SL přípravek - turnaj v Kostelci nad Labem.

V neděli dopoledne proběhl v Kostelci nad Labem předposlední jarní mistrovský turnaj Středočeské ligy přípravek a mezi sedmičkou účastníků zde nastoupil také jeden tým našeho oddílu .....................


V neděli 26.května proběhl na venkovním hřišti házené v Kostelci nad Labem předposlední, v pořadí pátý jarní mistrovský turnaj Středočeské ligy přípravek, kterého se zúčastnilo 7 týmů, z toho jeden tým SPARTY Kutná Hora.

V této nejmladší házenkářské věkové kategorii se hrají samostatné turnaje, střídavě u každého z účastníků. Do soutěže se přihlásilo 11 středočeských oddílů – HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, HC TJ AŠ Mladá Boleslav, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora.

Na všech turnajích se hraje miniházená 4+1. A opět bez skóre, výsledků a tabulek. Nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje, na jeho závěr obdrží všichni účastníci drobné ceny.

V každém z šesti jarních kol proběhnou ve stejný víkend 2 turnaje, v 5.kole byly jeho pořadateli oddíly z Kostelce nad Labem a Libčic nad Vltavou.

 

Nedělního turnaje v Kostelci se tedy zúčastnilo 7 týmů – HÁZENÁ Mělník, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram 1+2 a domácí SOKOL Kostelec 1+2.

Hrálo se na 2 zmenšených hřištích, systémem každý s každým, všechny účastníky tedy čekalo 6 utkání s hrací dobou 1 x 8 minut.

 

Doprovod SPARTY jako vždy vše podstatné zaznamenával a tak je k dispozici sestava i branky hráčů kutnohorské přípravky v tomto předposledním jarním mistrovském turnaji.

 

Z kádru 9 hráčů a hráček se tentokrát střelecky nejvíce prosazoval Max Pektor a spolu s ním také dvojice Jakub Stibůrek – Jakub Pánek. Ale herně nezklamali ani všichni ostatní, kteří se nedělního mistrovského turnaje v Kostelci nad Labem zúčastnili. A všem bez rozdílu patří za příkladné nasazení a bojovnost zasloužená velká pochvala.

 

Sestava a branky přípravky SPARTY v turnaji celkem:

Pektor Max 17, Stibůrek Jakub 12, Pánek Jakub 11, Jelšovková Klára 5, Teisler David 5, Vrátilová Anna 2, Mukařovský Mikuláš 1, Romer Jonáš 1 a Vrátil Eduard. Trenérka: Mistrová Nikola.

 

A jak hodnotila poslední jarní mistrovský turnaj trenérka Nikola Mistrová ?

V neděli jsme se vydali s těmi nejmenšími do Kostelce nad Labem. První zápas nám to moc nešlo, 
protože jsme se teprve probouzeli. Další zápasy byly už mnohem lepší. Byla vidět týmová práce, 
náběhy pro míč. Občas nám dělal problém si pohlídat správný počet kroků, ale věřím, že se to do 
dalšího turnaje zlepší. Na závěr musím všechny pochválit za jejich snahu a zapálení do hry.