Zimní turnaj přípravek v Kutné Hoře.

Včera uspořádal náš oddíl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici zimní turnaj přípravek, ve kterém se představilo celkem devět týmů, z toho hnedle čtyři z pořadatelského oddílu ..........


V sobotu 21.ledna 2023 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici zimní turnaj pro nejmladší házenkářskou kategorii – pro přípravky. Turnaje se zúčastnilo 9 týmů – HC Kolín 1+2+3, TJ Náchod 1+2 a domácí SPARTA Kutná Hora 1+2+3+4. Původně přihlášená Mladá Boleslav nakonec svou účast ráno před turnajem pro nedostatek hráčů odřekla

Hrálo se souběžně na dvou zmenšených hřištích miniházená 4+1, všechny týmy čekalo v turnaji 6 utkání s hrací dobou 1 x 10 minut. A po svém prvním utkání si všichni hráči jednotlivých týmů vyzkoušeli navíc samostatné nájezdy.

V této kategorii se utkání hrají bez ukazatelů skóre, nezapočítávají se branky, nedělá se průběžná ani konečná tabulka a nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje. A předávání cen probíhá jako odměna za účast, všichni účastníci turnaje obdrží stejné ceny / účastnický diplom + taška sladkostí atp. /.

Trenéři přípravky SPARTY přece jenom dosažené branky u svých týmů zaznamenávali a tak jsou k dispozici sestavy a branky nejmladších kutnohorských házenkářů v tomto domácím přípravném turnaji.

 

Sestava a branky přípravky SPARTY 1 v turnaji celkem:

Peroutka Tomáš 27, Procházka Vít 8, Popa Alexandr 2, Šmídová Denisa 2, Kaiser Jáchym, Komárek Jan a Tůma Matyáš. Trenér: Salák Josef.

 

Sestava a branky přípravky SPARTY 2 v turnaji celkem:

Lebeda Tomáš 24, Polívka Patrik 9, Bedeč Martin 6, Beneš Tadeáš a Horký Marian. Trenérka: Čábelková Tereza.

 

Sestava a branky přípravky SPARTY 3 v turnaji celkem:

Procházka Vít 24, Stibůrek Jakub 18, Šíbl Jan 14, Romer Jonáš 9, Václ Šimon 2 a Jirovský Ben. Trenérka: Mistrová Nikola.

 

Sestava a branky přípravky SPARTY 4 v turnaji celkem:

Mocová Mia 13, Nováková Karolína 8, Kožnárová Ema 4, Čermáková Amálie 3, Ďuxinová Tereza 2, Šmídová Denisa 1, Valdmanová Denisa 1 a Myslivcová Míša. Trenérka: Saláková Bára.

 

Ve čtyřech týmech SPARTY nastoupilo v sobotním domácím turnaji celkem 26 hráčů a hráček, a to jak Ti, kteří se házené věnují v kutnohorském oddíle již déle, ale i takoví, kteří s ní začínají a poznávají její základy teprve krátce.

Navíc se do turnaje aktivně zapojili i zájemci z kutnohorských škol, kteří buď navštěvují školní kroužky házené, nebo o tomto sportu prozatím pouze slyšeli a měli zájem si jej v „ostrých“ utkáních vyzkoušet. A zápal, zaujetí i zdravé soutěžení bylo vidět na všech, bez rozdílu. Tak jen tak dál.

 

Sobotní turnaj přípravek navštívil kapitán druholigového týmu mužů Honza Falge a po jeho zakončení se s námi podělil o několik postřehů - „hala BIOS byla v sobotu plná malých nadějí našeho sportu. Na dětech byl vidět zápal a radost z pohybu. Hezká sobotní akce, poděkování patří trenérům, kteří se starají o naše nejmenší. Přeji jim, ať u házené vydrží se stejnou vášní, jako tomu bylo v sobotním turnaji“.

 

Na závěr patří velké poděkování partě mladých domácích rozhodčích, zapisovatelů a časoměřičů z žákovských týmů  pořadatelského oddílu, kteří se podíleli na hladkém průběhu celého turnaje.