Zimní turnaj přípravek v Kutné Hoře ovládl Jičín.

V konkurenci osmi týmů přípravek z celé republiky v nedělním kutnohorském turnaji zvítězil první tým Jičína, špatně si také nevedl ani nejmladší tým házenkářů SPARTY, který obsadil ..........

Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora uspořádal v neděli 3.února ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici zimní přípravný turnaj pro nejmladší házenkářskou kategorii – pro přípravky.

Turnaje se nakonec zúčastnilo 8 týmů / pro nemoc dva na poslední chvíli odřekly / z Čech i Moravy, nalosovaných do 2 základních čtyřčlenných skupin. V červené skupině „A“ to byl - SOKOL Nové Veselí, HBC CONTINENTAL Jičín, JISKRA Zruč n/Sázavou a HK BANÍK Most, v modré skupině „B“ – HBC CONTINENTAL Jičín „B“, KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou, TJ HC Náchod a domácí SPARTA Kutná Hora.

Po odehrání základních skupin se utkal křížem 1 s 2 v semifinále a 3 se 4 v utkání o umístění. Poražení z utkání o umístění se potom střetli v utkání o celkové 7.místo, vítězové o 5.místo, poražení semifinalisté o 3.místo a vítězové semifinále si to rozdali ve finále celého turnaje.

Hrálo se na 2 zmenšených hřištích, miniházená 4+1, hrací doba byla 2x10 minut.

Zaslouženým vítězem celého turnaje se stal první tým přípravky HBC CONTINENTAL Jičín, který ostatní týmy jasně převyšoval a přehrával / o čemž svědčí 5 jeho výsledků – 21:7, 23:4, 18:11, 21:2 a 19:8 /.

Nejmladším házenkářům SPARTY Kutná Hora se v turnaji celkem zadařilo. V základní skupině porazili bez větších problémů Jičín „B“ / o 9 branek / i Ledeč / o 7 branek / a prohráli pouze s Náchodem / o 6 branek /, se kterým postoupili / z 2.místa / do semifinále. Tam sice nestačili na jasně nejlepší Jičín, v utkání o 3.místo však Náchodu porážku ze základní skupiny vrátili. Konečné 3.místo je tak v nedělní konkurenci rozhodně úspěchem. Vždyť pro některé začínající adepty házené byl nedělní turnaj prvním opravdovým vystoupením v kutnohorském dresu proti opravdovému soupeři. A to je jistě velký zážitek.

Konečné pořadí zimního turnaje přípravek v Kutné Hoře:

1. HBC CONTINENTAL Jičín, 2. HK BANÍK Most, 3. SPARTA Kutná Hora, 4. TJ HC Náchod, 5. SOKOL Nové Veselí, 6. KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou, , 7. JISKRA Zruč n/Sázavou, 8. HBC CONTINENTAL Jičín „B“.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Salák Ondřej 9, Šnajdrová Sára 9, Vajgl Štěpán 8, Kratochvíl Kryštof 7, Pařez Tomáš 2, Honusová Anežka 1, Pektor Patrik 1, Veselý Pavel 1 a Zubec Jan 1. Trenér: Salák Josef.

Při slavnostním vyhlášení výsledků turnaje byla všechna zúčastněná družstva odměněna diplomem a taškou plnou sladkostí, stejně jako vybraní jednotlivci ze všech osmi týmů – Marek Šimánek / Jičín /, Matěj Glaser / Most /, Tomáš Pařez / Kutná Hora /, Ondřej Kadaník / Náchod /, Aleš Oulehla / N.Veselí /, František Flekal / Ledeč /, Vladimír Menšík / Zruč / a Matěj Malach / Jičín „B“ /.

Pochvalu z úst ředitele turnaje Víta Šnajdra na závěr vyslechli nejenom všichni hráči, hráčky a trenéři, ale také početný tým mladých rozhodčích, časoměřičů a zapisovatelů z řad žákovských týmů kutnohorského oddílu házené.