12.kolo 2.ligy SD: SPARTA - SOKOL Bělá p.Bez. 19 : 29 / 11:14 /

V dnešním dopoledním druholigovém utkání náš tým starších dorostenců nestačil na hostující Bělou, velké množství absencí bylo pro konečný výsledek rozhodující ..........

V neděli 2.prosince odehrál tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 12.kola 2.LIGY SD-Čechy, ve kterém přivítal od 9,00 hodin ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou tradičního středočeského soupeře, tým SOKOLA Bělá pod Bezdězem.

Nedělní dopolední utkání bylo od začátku poměrně vyrovnané. Krom úvodu – 1:0 a 2:1, hosté většinou o 1-2 branky vedli, domácí se však stále drželi na dostřel, o čemž svědčí vývoj skóre - 2:3, 3:5, 5:5, 6:7 a ve 20.minutě byl stav nerozhodný 7:7. Až v poslední desetiminutovce prvního dějství se hostům podařilo přejít do vyššího vedení, ještě ve 24.minutě to bylo 8:9, ve 26.minutě již 8:12 a 1.poločas nakonec skončil vedením Bělé 11:14.

V tom druhém již byla převaha hostujícího týmu výraznější a brankový rozdíl postupně narůstal. Ve 40.minutě byl stav již 12:20, v 50.minutě 17:26 a utkání nakonec skončilo zaslouženým vítězstvím hostujícího týmu Sokola Bělá v poměru 19:29. Kutnohorský tým starších dorostenců nesehrál špatné utkání a bojoval jak to šlo, v silně oslabené sestavě bez možnosti střídání však na soupeře nestačil. Ani ten neměl úplně plnou soupisku, přece jenom dva hráči na střídání měl a to rozhodlo o jeho vítězství.

Výborné utkání opět odchytal Kotěšovec, který byl velkou oporou. V útoku však byl příliš osamocen střelec Jeníček, byť „mladíci“ okolo něj se také dokázali zapisovat do střelecké listiny. Ovšem absence zraněného kanonýra Procházky a nemocného Horáka byla pro kutnohorský tým nenahraditelná. Navíc týmu nemohl pomoci hostující Škalda, Šimon stále laboruje se zraněním a Ginter musel na doporučení lékaře s házenou skončit. A to se potom soupeřům horko těžko konkuruje.

SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Jeníček 9, Červený 3, Kafka 3, Zatloukal 3, Fojta 1 a Schovanec. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 3, VYLOUČENÍ: 3 – 3, SEDMIČKY: 1/0 – 1/1, 0ROZHODČÍ: Artl / Praha / - Navrátil / Veleň /, DIVÁCI: 6.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

V hodně oslabené sestavě kluci zabojovali. Ze zápasu jsem měl velké obavy, vždyť v poli jsme měli pouze jednoho staršího dorostence a zápas jsme hráli bez možnosti střídání. Ale kluci makali a nic nevypustili. Střelecky nás táhnul Dan Jeníček, v brance předváděl skvělé zákroky Vašek Kotěšovec. Červený se prezentoval několika pěknými průniky a své branky přidali i Zatloukal, Kafka a Fojta, který hrál i se zraněním. A i Marek Schovanec  makal v obraně a pracoval na pivotu, škoda, že neproměnil sedmimetrový hod. Tentokrát šlo o hratelného soupeře, škoda nemocí a zranění, budeme muset Bělé vrátit porážku na jaře.

Ostatní výsledky 12.kola:

SOKOL Úvaly – l.HC Pardubice 23:25, LOKOMOTIVA Louny - Liberec HANDBALL 00:00, ELP Jablonec n/N. - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 22:24, LOKOMOTIVA Vršovice - HBC Strakonice 00:00, TJ HC Náchod  - TJ Chodov JM 30:35. 1.HK Dvůr Králové n/L. a KOVOFINIŠ Ledeč n/S. měly volno.

Příští program:

Příští týden čeká kutnohorský tým starších dorostenců dvě utkání, nejprve v pátek 8.prosince dohrávka odloženého utkání 3.kola 2.ligy SD, ve které nastoupí od 19,30 hodin ve sportovní hale jihočeského týmu SPARTAK MAS Sezimovo Ústí a potom v neděli 10.prosince nastoupí v utkání 13.kola 2.ligy SD od 11,00 hodin v nafukovací hale předního týmu soutěže, východočeského 1.HC Pardubice.