17.kolo 2.ligy SD: SPARTA - SPARTAK MAS Sez.Ústí 26:33 /14:16/

Ve včerejším dopoledním utkání 17.druholigového kola nestačil náš tým starších dorostenců na svého jihočeského soupeře a přes slibný začátek prohrál rozdílem sedmi branek ..........

V neděli 25.února 2018 čekalo tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 17.kola 2.ligy SD–Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou od 9,00 hodin jihočeského soupeře - tým SPARTAK MAS Sezimovo Ústí.

Hosté byli před nedělním utkáním v druholigové tabulce na 12.místě se ziskem 9 bodů, SPARTA na 13.místě se ziskem 6 bodů. V podzimním utkání SPARTAK MAS doma nad SPARTOU zvítězil vysoko 44:22.

Nedělní odvetu rozehráli dorostenci SPARTY velmi dobře, v 5.minutě vedli 3:1, v 11.minutě 7:2 a v 16.minutě 9:5. Ovšem poté začali hrát hosté osobní obranu na oba střelce SPARTY Jeníčka a Procházku a utkání nabralo zcela jiný směr. Nejprve hosté stihli do 19.minuty vyrovnat na 9:9 a po vedení SPARTY 10:9 do 25.minuty přešli do vedení 10:12. A tímto rozdílem také 1.poločas vyhráli, když se skóre posunulo na stav 14:16.

Na začátku 2.poločasu hosté navýšili své vedení na rozdíl 5 branek, nejprve na 14:19, poté na 15:20 a ve 37.minutě byl stav 16:21. Domácí však zabojovali a 4 brankami v řadě snížili do 41.minuty na 20:21. Ale to bylo z jejich strany vše. V dalším průběhu totiž hosté potrestali každou chybu domácích a postupně navyšovali své vedení. V 50.minutě vedli 22:27, v 55.minutě 23:30 a nakonec utkání zaslouženě dovedli do vítězného konce, když konečný výsledek byl 26:33.

Kutnohorští dorostenci nastoupili do nedělního utkání pouze s 1 hráčem na střídání / hostů nebylo o moc více, měli 2 na střídání / a pro konečný výsledek měla rozhodující vliv osobka hostů na výše uvedenou dvojici. Ostatní se následně jen těžko prosazovali, byť bylo na brankovišti poměrně dost místa. A navíc velké množství technických chyb hosté trestali z rychlých protiútoků.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/ - Procházka 10, Jeníček 6, Horák 3, Zatloukal 3, Červený 2, Kafka 2 a Schovanec. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 4, SEDMIČKY: 1/1 – 4/4, ROZHODČÍ: Svítek - Václavík / oba Praha /, DIVÁCI: 7.

Ostatní výsledky 17.kola:

KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou - LOKOMOTIVA Vršovice 27:20, SOKOL Bělá pod Bezdězem – TJ Chodov JM 29:25, l.HC Pardubice - LOKOMOTIVA Louny 24:27, TJ HC Náchod – ELP Jablonec nad Nisou 39:22, SOKOL Úvaly - 1.HK Dvůr Králové nad Labem odloženo na 8.5., HBC Strakonice a LOKOMOTIVA Louny měly volno.

Příští program:

Za týden, v sobotu 3.března zajíždí tým starších dorostenců SPARTY k utkání 18.kola 2.ligy SD-Čechy do sportovní haly východočeského týmu – 1.HK Dvůr Králové nad Labem. Utkání zde začíná v 15:00 hodin.