Liberec HANDBALL - SPARTA Kutná Hora 29 : 36 / 16:18 /

Velmi dobrý výkon dnes dopoledne předvedl náš tým dorostenců v Liberci a po zásluze si domů odvezl oba body za vítězství o sedm branek ..........

V neděli 11.března zajížděl tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora v utkání 3.jarního kola 2.ligy SD - Čechy do Liberce, kde od 10,30 hodin nastoupil proti svému nejbližšímu sousedu v tabulce, týmu Liberec HANDBALL. Domácí nastupoval v roli papírového favorita, na podzim SPARTU porazili na venkovním hřišti v Kutné Hoře o 2 branky v poměru 32:34.

Ale nedělní utkání bylo od úvodních minut plně v režii dorostenců SPARTY. Domácí se sice ujali v 1.minutě vedení 1:0, to však bylo jejich vedení první a také poslední. Hosté odpověděli 4 brankami a ve 4.minutě byl stav 1:4,  v 7.minutě 2:6 a v polovině prvního dějství 6:10. V dalším průběhu 1.poločasu domácí nejprve 2x snížili na rozdíl 2 branek – 8:10 a 9:11, ve 22.minutě dokonce na rozdíl branky jediné – 11:12. Ale kutnohorští hráči zvrat nedopustili, výrazně zpřesnili hru i střelbu a do 28.minuty zvýšili své vedení na pětibrankový rozdíl – 13:18. Škoda, že v závěru dovolili domácím snížit na přijatelný rozdíl 2 branek, první poločas přesto skončil zaslouženým vedením SPARTY 16:18.

Na začátku 2.poločasu zvýšili hosté své vedení na 16:20 a 3-4 brankový náskok si udržovali i v dalším průběhu utkání – ve 40.minutě byl stav 20:24. Když do 45.minuty zvýšili dorostenci SPARTY své vedení na 21:29, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. V závěrečných 15ti minutách již domácí na zvrat neměli a branky padaly vyrovnaně na obou stranách. SPARTA utkání bez problémů dotáhla do vítězného konce v poměru 29:36. Svému soupeři odvedla podzimní domácí porážku i s úroky. Celý tým zaslouží za nedělní výkon velkou pochvalu. Brankově se opět nejvíce dařilo Píchovi / nadále třetí v tabulce střelců celé soutěže /, střelecky se však tentokrát dokázalo prosadit všech osm hráčů, kteří nastoupili v poli !!!

A jak hodnotil utkání trenér Jiří Hasala – „bez, na delší dobu zraněného Davida Bielického a s gólovým navrátilcem Martinem Nádvorníkem jsme, s malým zaváháním ke konci prvního poločasu, oplatili soupeři porážku z podzimní části soutěže. Všichni hráči předvedli zodpovědný výkon a vítězství si zasloužili“.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Pícha 12, Brož 6, Falge 6, Petránek 5, Polívka D. 3, Stehlík 2, Kuře 1 a Nádvorník 1. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 4, SEDMIČKY: 4/4 – 2/1, ROZHODČÍ: Lorenc / Most / - Motl  / Lovosice /, DIVÁCI: 29.