SOKOL Vršovice - SPARTA Kutná Hora 22 : 36 / 8 : 20 /

Dnes dopoledne zvítězil bez větších problémů náš tým starších dorostenců v hale SOKOLA Vršovice a připsal si do tabulky další dva druholigové body ..........

V sobotu 3.prosince nastoupil náš tým starších dorostenců v utkání 10.kola 2.ligy SD – Čechy od 9,00 hodin ve sportovní hale posledního týmu průběžné tabulky - pražského SOKOLA Vršovice.

Tým Vršovic do tohoto utkání nezískal ani bod, SPARTA však na tom byla o málo lépe - v tabulce byla o příčku výše se ziskem pouhých 2 bodů. A tak se vlastně hrálo o „Černého Petra“ – o poslední místo v průběžné tabulce mistrovské soutěže.

Dorostenci SPARTY začali sobotní ranní utkání dobře a ve 3.minutě vedli 0:2. Domácí sice do 5.minuty stačili vyrovnat na 2:2, v dalším průběhu již tahali za kratší konec. V 10.minutě vedli hosté 3:6, v 15.minutě 5:10 a ve 20.minutě již 6:13. Když na konci 1.poločasu svítil na ukazateli stav 8:20, odpovídal tento rozdíl skóre skutečnému dění na hřišti. Vysoké vedení kutnohorského týmu o 12 branek bylo naprosto zasloužené.

V první desetiminutovce druhého poločasu zvýšil tým SPARTY své vedení až na rozdíl 16 branek – postupně na 11:27, 12:28 a ve 41.minutě 13:29. Další průběh utkání již byl poměrně vyrovnaný a tak se rozdíl ve skóre nijak výrazně neměnil. Domácí sice v závěru něco málo z vysokého náskoku SPARTY umazali, to však bylo z jejich strany vše. Utkání tedy dovedl tým starších dorostenců SPARTY bez větších problémů do vítězného konce, za vítězství o 14 branek v poměru 22:36 tak putovaly oba mistrovské body zaslouženě do Kutné Hory.

Podle slov trenéra SPARTY Jiřího Hasaly – byla povinnost splněna, nic jiného, než zisk obou bodů v utkání s tímto soupeřem nepředpokládal. Za výkon v 1.poločase pochválil brankáře Karlovského / v tom druhém to měl již za poměrně laxní obranou svých spoluhráčů o hodně těžší /. V poli, kde měl k dispozici pouze jednoho hráče na střídání vynikl na pivotu Petránek, střelecky se také výrazněji prosadil Bielický, Polívka a Kuře. Celkově celý tým pochválil, ten odvedl v oslabené sestavě dobrý výkon a zvítězil zcela zaslouženě. Na posun v tabulce to však zatím není, o tom budou rozhodovat až výsledky posledního podzimního kola.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Bielický 7, Kuře 7, Petránek 7, Polívka D. 6, Brož 4, Stehlík 3 a Falge 2. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 3/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Olexa – Štrébl / oba Most /, DIVÁCI: 25.

V posledním podzimním kole 2.ligy SD-Čechy přivítá tým starších dorostenců SPARTY Kutná Hora v neděli 11.prosince ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou od 12,00 hodin východočeského soupeře – SOKOL BASF Chrudim.