SPARTA Kutná Hora - HC Plzeň 2 1 : 3 9 / 11:18 /

Ve čtvrtém jarním druholigovém utkání náš tým starších dorostenců absolutně nestačil na soupeře z Plzně a připsal si vysokou porážku o 18 branek ..........

V sobotu 17.března přivítal tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora v utkání 4.jarního kola 2.ligy SD - Čechy tým ze západočeské bašty házené – HC Plzeň. Utkání se hrálo ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou od 13,30 hodin. V podzimním utkání v Plzni se zrodilo poměrně velké překvapení, dorostenci SPARTY zde zvítězili o 5 branek 27:32. V průběžné tabulce 2.ligy SD byla Plzeň před tímto utkáním na 5.místě se ziskem 14 bodů, SPARTA na místě devátém měla bodů šest.

Sobotní utkání mělo od úvodních minut celkem jednoznačný průběh, hosté byli jasně lepší. A průběh skóre tomu napovídal. Již ve 3.minutě byl stav 0:4, v 6.minutě 2:5. Potom se sice dorostencům SPARTY podařilo 3x snížit na rozdíl branky jediné - postupně na 4:5, 5:6 a 6:7, to však bylo z jejich strany vše. Od poloviny prvního dějství hosté navyšovali postupně svůj náskok až na poločasový rozdíl 7 branek – 11:18.

A 2.poločas byl ještě jednoznačnější – ve 40.minutě byl stav 13:25, v 50.minutě již 17:31 a konečný výsledek byl pro domácí hodně krutý - 21:39. Plzeňský tým však byl v tomto utkání jasně lepší a oba body putovaly na západ Čech po zásluze. Oproti podzimnímu utkání byl výkon obou soupeřů jako den a noc !!!

Trenér SPARTY Jiří Hasala okomentoval utkání stručně a výstižně – „náš tragický výkon a zasloužené vítězství soupeře“.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Pícha 5, Polívka D. 5, Kuře 4, Brož 3, Petránek 2, Falge 1, Stehlík 1, Benko a Nádvorník. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 6 – 5, Č.KARTY: 1 / Nádvorník / - 0, SEDMIČKY: 6/5 – 3/2, ROZHODČÍ: Blanár / Liberec / - Haramul  / Mělník /, DIVÁCI: 15.