SPARTA Kutná Hora - SOKOL Kobylisy 28 : 34 / 13 : 17 /

Včera v podvečer odehrál náš tým starších dorostenců poměrně vyrovnanou partii s týmem Kobylis, chyby v závěru však určily vítěze utkání ................

V sobotu 3.března přivítal tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora v utkání 2.jarního kola 2.ligy SD - Čechy přední tým soutěže SOKOL Kobylisy. Utkání se hrálo ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou až od 18,30 hodin a pražský tým v něm nastupoval v roli vysokého favorita / na podzim v domácím prostředí SPARTU porazil o 9 branek v poměru 30:21 /.

Ale sobotní utkání bylo od úvodních minut překvapivě vyrovnané a dorostenci SPARTY drželi se soupeřem poměrně dlouho krok. Hosté se v úvodu ujali vedení 0:1, ve 4.minutě vedli domácí 2:1 a v 8.minutě opět hosté 2:4. V dalším průběhu 1.poločasu však domácí skóre otočili, v 10.minutě vedli 6:4, ve 12.minutě 7:5 a v 18.minutě ještě 10:8. Hosté však v poslední desetiminutovce prvního dějství potvrdili svou roli favorita, do 24.minuty otočili na 10:11, ve 26.minutě vedli 11:13 a v poločase měli k dobru náskok již čtyř branek – 13:17.

Na začátku 2.poločasu zvýšili hosté své vedení již na 13:18, domácí však příkladně zabojovali a pětibrankovou šňůrou do 37.minuty vyrovnali na 18:18. V dalších minutách bylo utkání hodně vyrovnané, hosté 5x přešli do dvoubrankového vedení, domácí 5x dokázali snížit na rozdíl branky jediné. Ve 46.minutě dokonce vyrovnali na 24:24 a vyrovnaný stav byl ještě v 51.minutě, kdy na ukazateli skóre svítil stav 26:26. Ovšem závěr utkání domácím vůbec nevyšel, naopak hosté rozhodli o svém zaslouženém vítězství. Ti dokázali potrestat několik zbytečných chyb a neproměněných šancí SPARTY a v rozmezí 51.-57.minuty zaznamenali šňůru osmi branek v řadě a bylo vlastně rozhodnuto – 26:34. Domácí již jen v posledních dvou minutách snížili na konečných 28:34. Pražský tým tak v sobotním podvečerním utkání potvrdil roli favorita a body si odvezl po zásluze, dorostenci SPARTY mu však byli většinu utkání velmi vyrovnaným soupeřem. Škoda až toho nezvládnutého závěru a v něm sedmiminutovému výpadku. Jak poznamenal po utkání trenér SPARTY Jiří Hasala – „hezké utkání s dost krutým koncem pro nás“.

Tým Kobylis měl daleko širší a vyrovnanější kádr, z něj se dokázalo brankově prosadil 10 z 12 hráčů, kteří nastoupili v poli. Naopak  z týmu SPARTY se na brankách podílelo pouze 5 hráčů z devíti.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Pícha 11, Brož 7, Petránek 5, Bielický 3, Polívka D. 2, Falge, Kuře, Nádvorník a Stehlík. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 6, SEDMIČKY: 4/4 – 3/3, ROZHODČÍ: Dostál / Hr.Králové / - Dvořák  / Pardubice /, DIVÁCI: 17.