1.jarní kolo SL starších žáků - turnaj v Úvalech.

V sobotu zahájil náš tým starších žáků jarní část mistrovské soutěže a v silně oslabené sestavě se domů vrátil s bilancí 1 vítězství a 1 porážky - první v sezoně ..........

V sobotu 18.března zahájil tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora jarní část STŘEDOČESKÉ LIGY staršího žactva dvojutkáním 1.kola, ve kterém ve sportovní hale v Úvalech postupně narazil na SPARTAK Příbram a domácí SOKOL Úvaly B.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SOKOL Vršovice, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. Stejně jako v podzimní, tak i v jarní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání / v jednom kole pouze 1 utkání / s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony – stejně jako na podzim 13 utkání.

Tým starších žáků SPARTY odehrál výbornou první polovinu soutěže, po podzimní části vedl průběžnou tabulku s plným počtem 26 bodů13 utkání – 13 vítězství.

Ovšem k úvodním 2 utkáním jarní části sezony odjel výrazně oslaben, pro nemoc chyběli trenérům 3 výrazné opory - nejlepší střelec soutěže Kostrec a KamenářPektorem, plus několik dalších hráčů. A to se na výkonu i výsledku / hlavně ve druhém utkání / zákonitě projevilo.

V prvním sobotním utkání si oslabený tým SPARTY bez problémů poradil s Příbramí, kterou porazil vysoko o 18 branek, když v poločase již měl k dobru náskok 6 branek. Ve druhém utkání proti Úvalům „B“ sice výborně začal, vedl 4:0 a 5:2, s přibývajícím časem však měl navrch soupeř, který po poločasovém vedení o 4 branky připravil kutnohorskému týmu první porážku v sezoně, když zvítězil nakonec o 8 branek.

Střelecky se tentokrát nejvíce dařilo Hanušovi, autoru 13 branek, prosazovala se také čtveřice Čábelka, Hovorka, Loužil, Šklíba. Ale uznání za předvedené výkony si zaslouží i všichni ostatní, kteří v obou sobotních mistrovských utkáních nastoupili.

SPARTAK Příbram

1 3  :  3 1

8 : 14

SOKOL Úvaly B

2 5  :  1 7

13 :   9

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem: Hudec /br/ - Hanuš 13, Čábelka 7, Hovorka 7, Loužil 7, Šklíba 7, Hráček 5, Pěkný 1 a Rudolf 1. Trenér: Hasala Jiří.

Další výsledky z úvalského turnaje:

Úvaly A – Příbram 42 : 7, Úvaly A – Ml.Boleslav 34 : 12, Ml.Boleslav - Příbram 32 : 19, Úvaly A – Úvaly B 26 : 11.

V neděli 2.dubna čeká tým starších žáků SPARTY dvě utkání 2.jarního kola Středočeské ligy a to v domácím prostředí sportovní haly v Klimeška. Zde se nejprve střetne od 9:00 hodin s týmem TJ HC AŠ Mladá Boleslav a poté od 12:20 hodin proti týmu HÁZENÁ Mělník.