1.jarní kolo SP starších žáků - dvojutkání v Kutné Hoře.

V neděli odehrál náš tým starších žáků první dvě mistrovská utkání v rámci 1.jarního kola SP, když doma na Klimešce přivítal nejprve tým Zruče nad Sázavou a poté Příbrami ..........

V neděli 1.března měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu dvojutkání 1.jarního kola mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, ve kterém ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici přivítal nejprve od 13:30 hodin tým JISKRY Zruč nad Sázavou, poté od 15:30 hodin tým SPARTAKU Příbram.

V letošním ročníku této soutěže startuje 11 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly „A“ + „B“, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se systémem každý s každým, většinou se utkávají 3 týmy u 1 pořadatele, kde každého čekají 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut.

SPARTA Kutná Hora – JISKRA Zruč n/Sázavou   2 7  :  3 2   /  10 : 14 /

V prvním nedělním utkání proti JISKŘE Zruč držel kutnohorský tým se soupeřem krok ještě tak v poločase prvním, který vyhráli hosté o 4 branky. V tom druhém již byla herní převaha soupeře výraznější, náskok postupně narostl až na rozdíl 9 branek. A i když v závěru domácí dotahovali, hosté si odvezli oba body za celkem jasné vítězství v poměru 27:32. Střelecky tým držel hlavně P.Veselý, ostatní o dost zaostávali.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br-1/ - Veselý 12, Novotný 5, Rakaš 4, Pektor O. 2, Rybář 2, Pektor P. 1 a Sušanka. Trenér: Veselý Šimon.

NAPOMÍNÁNÍ:  0 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 1/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Salák st. – Horák / oba K.Hora /, DIVÁCI: 37.

SPARTA Kutná Hora – SPARTAK Příbram     3 8  :  2 4   /  22 : 10 /

Druhé nedělní utkání již bylo ze strany SPARTY o něco lepší a to hlavně jeho 1.poločas, po kterém vedla o 12 branek. V tom druhém se již projevila velká slabina, příliš úzký kádr a rozdíl již nebyl tak patrný. A i když soupeř měl v nohách také jedno předešlé utkání, měl přece jenom o 5 hráčů na střídání více, byť v jeho kádru nastoupila 4 děvčata. Závěr utkání již byl ze strany domácích hodně slabý, přesto pobral kutnohorský tým oba body za jednoznačné vítězství o 14 branek v poměru 38:24. Úzký kádr SPARTY v tomto dvojutkání doplnili dva nováčkové, mladší žáci O.Pektor a J.Sušanka a oba se dokázali prosadit i střelecky. Jinak tým těžil v tomto utkání hlavně ze střeleckých schopností P.Veselého a N.Rakaše, ktěří nasázeli soupeři 26 z 38 branek svého týmu.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/ - Rakaš 13, Veselý 13, Pektor P. 7, Novotný 4, Sušanka 1, Pektor O. a Rybář. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ:  0 – 1, VYLOUČENÍ: 2 – 0, SEDMIČKY: 0 – 1/1, ROZHODČÍ: Salák st. – Horák / oba K.Hora /, DIVÁCI: 33.

Další výsledek: JISKRA Zruč nad Sázavou – SPARTAK Příbram 45 : 14 / 00:00 /

Další dvojutkání a to 2.jarního kola SP čeká tým starších žáků SPARTY až v sobotu 18.dubna, kdy nastoupí sportovní hale v Mladé Boleslavi nejprve od 10:00 hodin proti týmu SOKOL Úvaly „A“ a poté od 11:00 hodin proti domácímu týmu TJ HC AŠ Mladá Boleslav.