1.jarní kolo SP st.žáků: SPARTA - HÁZENÁ Mělník 18:29 / 10:13 /

V sobotním dopoledním zahajovacím jarním mistrovském utkání SP nestačil náš tým starších žáků na domácím hřišti na Mělník a hosté si zaslouženě odvezli oba body ..........

V sobotu 7.dubna 2018 zahájil tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora jarní část mistrovského ročníku SPOLEČNÉHO PŘEBORU, když v utkání 1.jarního kola přivítal na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,30 hodin tým HÁZENÁ Mělník.

Z 11 účastníků podzimní části soutěže zůstalo nyní na jaře 9 týmů, v zimní přestávce odstoupily „B“ týmy Mělníka a Úval. Jarní část se bude se hrát opět systémem každý s každým s hrací dobou 2 x 25 minut.

Kutnohorský tým nastoupil v prvním jarním utkání poměrně oslaben, přes špatný začátek – 0:4, 2:6 a 5:9 dokázal ve 21.minutě snížit na rozdíl jediné braky, na 9:10, o minutu později na 10:11. Hosté v samém závěru odskočili na poločasové vedení 10:13.

Ale v poločase druhém již byl rozdíl mezi oběma soupeři výraznější a hosté pomalu ale jistě navyšovali svůj náskok až na konečný rozdíl 11 branek. Domů si tak odvezli oba body za zasloužené vítězství 18:29.

Z týmu SPARTY se v sobotním utkání nejvíce prosazovali Novotný s Pařezem / dohromady dali 14 z 18 branek svého týmu /, ostatní za jejich výkony o dost zaostávali.

SESTAVA a BRANKY: Valach, Valeš /br/ - Novotný 8, Pařez 6, Rakaš 3, Novák D. 1, Capouch, Ečer, Pektor a Šklíba J. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 3/1 – 0, ROZHODČÍ: Salák st. – Kotěšovec / oba K.Hora /, DIVÁCI: 15.

DALŠÍ VÝSLEDKY 1.jarního kola:

HBC Jičín „A“ – TJ HC Náchod 00:00, HBC Jičín „B“ – TJ HC Náchod 00:00, 1.HK Dvůr Králové n/L. – SPARTAK Příbram 00:00, JISKRA Zruč n/S. – SOKOL Úvaly 00:00,

A jak hodnotil nedělní sobotní trenér starších žáků SPARTY Josef Salák ?

Po obdržení bude zveřejněno.

Za týden, v neděli 15.dubna čeká tým starších žáků SPARTY utkání 2.jarního kola SP, ve kterém nastoupí od 14,00 hodin na hřišti SPARTAKU Příbram.