1.kolo SP starších žáků - dvojutkání v Příbrami.

Včera dopoledne odehrál náš tým starších žáků dvě mistrovská utkání úvodního podzimního kola SP v Příbrami a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky ..........

1.kolo STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU starších žáků 2019/2020

SPARTAK Příbram - SPARTA Kutná Hora     1 4  :  3 4   /  7 : 17 /

V neděli 15.září měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu dvojutkání 1.kola nového mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, když jej v Příbrami nejprve od 9,00 hodin čekalo utkání proti domácímu týmu SPARTAK Příbram, poté od 10,50 hodin utkání proti týmu JISKRA Zruč nad Sázavou.

V letošním ročníku této soutěže startuje 11 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly „A“ + „B“, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se systémem každý s každým, většinou se utkávají 3 týmy u 1 pořadatele, kde každého čekají 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut.

První nedělní utkání proti příbramskému SPARTAKU mělo od úvodních minut celkem jednoznačný průběh, hosté byli jasně lepší a vývoj skóre to jenom potvrzoval. Již po úvodní desetiminutovce byl stav 2:9, první poločas nakonec skončil vedením SPARTY o 10 branek v poměru 7:17. A poločas druhý měl průběh podobný, hosté domácí výrazně přehrávali a nakonec zvítězili zcela zaslouženě o 20 branek v poměru 14:34.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/ - Novotný 10, Veselý 7, Pektor 4, Salák 4, Ptáčník 3, Rakaš 3, Pícha 2 a Trlida 1. Trenér: Veselý Šimon.

NAPOMÍNÁNÍ:  1 – 1, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 6/4 – 0, ROZHODČÍ: Pecka – Procházková / oba Příbram /, DIVÁCI: 40.

JISKRA Zruč n/Sázavou - SPARTA Kutná Hora     4 1  :  2 5   /  19 : 12 /

K druhému nedělnímu utkání nastoupil kutnohorský tým starších žáků proti okresnímu rivalovi – JISKŘE Zruč a v tom byl lepší soupeř. V 5.minutě byl sice stav 3:3, v 10.minutě již 11:7 a 1.poločas nakonec skončil vedením JISKRY 19:12. A také ve 2.poločasu měli „domácí“ navrch a postupně navyšovali své vedení až na konečný rozdíl 16-ti branek. V utkání tak jasně zvítězili 41:25. Kutnohorský tým na soupeře nestačil a odešel jasně poražen. K bodům bylo tentokrát hodně daleko.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/ - Veselý 9, Ptáčník 7, Novotný 5, Rakaš 2, Salák 2, Pektor, Pícha a Trlida. Trenér: Veselý Šimon.

NAPOMÍNÁNÍ:  0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 3/3 – 0, ROZHODČÍ: Podzimek M.. – Podzimek T. / oba Turnov /, DIVÁCI: 30.

Za 14 dní, v neděli 29.října čeká tým starších žáků SPARTY dvojutkání 2.kola SP, ve kterém přivítá ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 14,30 hodin tým SOKOL Kostelec nad Labem a poté od 16,50 tým LIONS Hostivice.