1.kolo Žákovské ligy - 18.ledna 2015 - Luhačovice.

Včera zahájil náš tým starších žáků letošní účast v Žákovské lize ve sportovní hale v Luhačovicích, kde uspořádal jeden z turnajů 1.kola oddíl házené HC Zlín ..........

Tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora se v neděli 18.ledna 2015 zúčastnil prvního kola zimní Žákovské ligy, do které si vybojoval účast jako vítěz podzimní části Středočeského přeboru.

V letošním ročníku ŽL startuje 25 nejlepších týmů této věkové kategorie z celé republiky. Soutěž se hraje turnajovým způsobem a týmy čeká celkem 6 kol. V jednotlivých turnajích se vždy utkává 5 týmů a tak se v průběhu 6.kol střetne 1x každý s každým. Celkový vítěz poté získává titul Mistr České republiky v házené starších žáků pro soutěžní ročník 2014/2015.

Tým starších žáků SPARTY čekal v 1.kole výlet na jižní Moravu, pořadatelem jeho skupiny byl totiž oddíl házené HC Zlín / turnaj se však konal ve sportovní hale v nedalekých Luhačovicích /. Kutnohorský tým zde čekala tato čtveřice soupeřů - na úvod domácí HC Zlín a dále severomoravský HCB OKD Karviná, východočeský HC TJ Náchod a na závěr středočeský rival SOKOL Úvaly. V každém turnaji se hraje systémem každý s každým a hrací doba je 2x20 minut s 10ti minutovou přestávkou. A to je tedy pro všechny účastníky hodně náročné. Výhodou je proto mít široký a hlavně vyrovnaný kádr.

Kutnohorský tým odehraje soutěž s poměrně úzkým kádrem, který je složen napůl ze starších a mladších žáků. A tak se dá čekat spíše získávání zkušeností a nijak převratné výsledky. A to se v neděli v Luhačovicích potvrdilo. Nad ostatními zde vyčnívala jasně Karviná, ostatní tři týmy byly herně hodně podobné a vyrovnané a o výsledcích mezi nimi rozhodovala momentální forma, výkony brankářů a hlavně úspěšnost střelby.

V prvním utkání úvodního turnaje tým SPARTY prohrál o 5 branek s pořadatelským Zlínem, když o jeho prohře rozhodlo hlavně neproměňování jasných šancí. Ve druhém podlehl celkem očekávaně vysoko jednomu z největších favoritů celé soutěže Karviné. Ve třetím utkání po velmi dobrém výkonu / hlavně ve druhém poločasu / porazil o 5 branek Náchod. V závěrečném utkání prohrál dost zbytečně o 5 branek s oblastním soupeřem s Úval, když soupeř byl jasně lepší v prvním dějství. V tom druhém SPARTA dotahovala, snížila na rozdíl dvou branek, ale k obratu chyběl lepší závěr. Opět rozhodlo proměňování šancí, v tom někteří hráči SPARTY dost „vyhořeli“.

První turnaj tedy výsledkově nevyšel úplně dle představ celého realizačního týmu i hráčů samotných, do toho příštího / za tři týdny / je třeba na některých věcech ještě v rámci tréninků zapracovat.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Fojta Marek /br/, Ginter Ondřej / br / - Škalda Jan 34, Procházka Michael 24, Jeníček Daniel 10, Horák Tomáš 5, Šimon Ondřej 2, Klouček Filip 1, Zatloukal Kryštof 1 a Kotva Filip. Trenér: Hasala Jiří.

Ve 2.kole Žákovské ligy zajíždí tým starších žáků SPARTY Kutná Hora opět na Moravu, tentokrát do Kostelce na Hané. Zde bude mít za soupeře tuto čtveřici – domácí TJ SOKOL CENTRUM Haná, SOKOL Telnice, HBC Jičín a SOKOL Bělá pod Bezdězem. Turnaj se zde koná v neděli 8.února 2015.