2.jarní kolo 1.SL starších žáků - turnaj v Mělníku.

V neděli odehrál náš tým starších žáků dvě utkání 2.jarního kola 1.středočeské ligy v Mělníku a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky .................

V neděli 7.dubna čekala „A“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora další 2 utkání jarní části mistrovského ročníku 1.Středočeské ligy staršího žactva, ve kterém se ve sportovní hale v Mělníku nejprve střetl od 10:10 hodin s LIONS Hostivice a poté od 12:50 hodin s domácím HÁZENÁ Mělník.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize hraje 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

Průběžnou tabulku 1.SL vedl po prvním jarním kole tým Hostivic s plným počtem 28 bodů, před tandemem Kutná Hora – Úvaly A, oba po 20 bodech.

V sobotu v Mělníku dosáhl tým SPARTY vyrovnané bilance 1 vítězství a 1 porážky.

První utkání proti suverénu z Hostivic bylo od začátku jednoznačnou záležitostí favorita, který již v poločase vedl o 10 branek, nakonec zaslouženě zvítězil jasně o 14 branek.

Ve druhém utkání proti domácímu týmu sice kutnohorský tým v poločase o 3 branky prohrával, zlepšeným výkonem v tom druhém nakonec dokázal o 5 branek zvítězit.

SPARTĚ solidně zachytal brankář Chvojka, střelecky se opět nejvíce dařilo Hanušovi, autoru 20 branek. O zbytek branek se podělilo ostatních 7 hráčů, kteří nastoupili v poli. Za předvedené výkony v obou nedělních utkáních zaslouží celý kutnohorský kolektiv určitě poděkování a uznání.

LIONS Hostivice

2 4  :  3 8

13 : 23

HÁZENÁ Mělník

2 0  :  2 3

11 :   8

Sestava a branky SPARTY A v turnaji celkem: Chvojka /br/ - Hanuš 20, Rudolf 7, Pánek 6, Němeček 4, Hirš 2, Kamenář 2, Bartůněk 1 a Pěkný 1. Trenéři: Čábelková Jolana – Hasala Jiří.

Další výsledky z mělnického turnaje:

Mělník – Úvaly B 26:18, Hostivice – Úvaly B 39:14.

A jak hodnotila další dvě jarní utkání trenérka SPARTY Jolana Čábelková ?

Do Mělníka jsme jeli s 8 hráči a 1 brankářem. Náš první soupeř Hostivice šel do rychlého vedení hned od začátku zápasu. Než jsme se stačili rozkoukat, vedl rozdílem 5 branek během prvních minut.  Ačkoliv jsme věděli jak hrát, nedařilo se nám soupeře ubránit, a tak nám pomalu utíkal až jsme šli v poločasu do šaten s 10-ti brankovým rozdílem. Konečný výsledek 24:38 jasně ukázal, že Hostivice jsou právem na prvním místě tabulky. O to více odhodlaní jsme nastoupili do druhého utkání s Mělníkem. Zápas byl poměrně vyrovnaný, přesto se soupeři dařilo být neustále o krok napřed. Zlomový okamžik pro náš tým nastal ve druhém poločase, kdy jsme nastoupili s bojovou náladou, přitvrdili jsme v obraně a výborně zachytal a kluky podržel náš brankář. Soupeř ztratil jistotu, začal chybovat, neproměnil dva sedmimetrové hody a nevěděl si s naší obranou rady. Nejenže se nám podařilo soupeřův náskok dorovnat, ale zápas jsme nakonec otočili v náš prospěch a vedení si udrželi až do konce zápasu. Zasloužené 2 body a třetí místo v tabulce je tak největší odměnou.

V neděli 14.dubna čekají „A“ tým starších žáků SPARTY dvě utkání v domácím prostředí sportovní haly Klimeška, kdy přivítá od 9:00 hodin tým HÁZENÁ Poděbrady a poté od 12:50 hodin okresního rivala, tým JISKRY Zruč nad Sázavou.