2.kolo SP starších žáků - dvojutkání v Kutné Hoře.

V neděli odehrál náš tým starších žáků další dvě utkání v rámci 2.kola SP, když doma na Klimešce přivítal nejprve tým Kostelce nad Labem a poté Hostivic ..........

SPARTA Kutná Hora – SOKOL Kostelec n/Labem   4 2  :  6   /  22 : 4 /

V neděli 29.září měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu dvojutkání 2.kola mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, ve kterém ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici přivítal nejprve od 14:30 hodin tým SOKOL Kostelec nad Labem, poté od 16:30 hodin tým LIONS Hostivice.

V letošním ročníku této soutěže startuje 11 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly „A“ + „B“, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se systémem každý s každým, většinou se utkávají 3 týmy u 1 pořadatele, kde každého čekají 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut.

První nedělní utkání proti SOKOLU Kostelec mělo jednoznačný průběh a od úvodních minut bylo jen otázkou, jakým rozdílem domácí zvítězí. Hosté do utkání nastoupili pouze s 5 hráči v poli / o jednoho méně a navíc bez střídání /, ale domácí trenér Šimon Veselý nevyužil možnosti celozápasové přesilovky a nasadil do pole také pětici svých hráčů. Ale i přes vyrovnaný počet hráčů byla převaha domácích zcela jasná a po poločasovém vedení o 18 branek nakonec utkání skončilo rozdílem 36 branek v poměru 42:6.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/ - Rakaš 10, Salák 7, Novotný 6, Pektor P. 6, Veselý 6, Ptáčník 3, Trlida 3 a Pavlík 1. Trenér: Veselý Šimon.

NAPOMÍNÁNÍ:  1 – 1, VYLOUČENÍ: 0 – 0, SEDMIČKY: 0 – 1/0, ROZHODČÍ: Salák st. – Valeš / oba K.Hora /, DIVÁCI: 30.

SPARTA Kutná Hora – LIONS Hostivice     2 7  :  1 6   /  13 : 10 /

Druhé nedělní utkání již bylo vyrovnanější a hosté z Hostivic dlouho drželi krok. Ve 12.minutě vedl kutnohorský tým o branku – 8:7, v poločase o 3 branky – 13:10 a ještě ve 28.minutě byl stav pouze 16:14. Ovšem v dalším průběhu již domácí hru jasně ovládli, 10 brankami v řadě odskočili na 26:14 a nakonec v utkání zvítězili zcela zaslouženě 27:16. Jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti byl Pavel Veselý, který nasázel hostům 16 branek. Ale pochvalu za spolehlivé výkony v obou nedělních utkáních zaslouží i všichni ostatní.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/ - Veselý 16, Pektor P. 3, Rakaš 3, Novotný 2, Salák 2, Trlida 1, Pavlík a Ptáčník. Trenér: Veselý Šimon.

NAPOMÍNÁNÍ:  3 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 2/2 – 0, ROZHODČÍ: Dostál / Hr.Králové / – Kříženecký / Praha /, DIVÁCI: 45.

Příští týden, v neděli 6.října čeká tým starších žáků SPARTY dvojutkání 3.kola SP, ve kterém nastoupí sportovní hale v Úvalech nejprve od 10:00 hodin proti domácímu týmu SOKOL Úvaly „A“ a poté od 11:00 hodin proti tým AŠ Mladá Boleslav.