2.kolo Žákovské ligy - 8.února 2015 - Kostelec na Hané.

Včera odehrál náš tým starších žáků mistrovský turnaj 2.kola této soutěže až v Kostelci na Hané a domů si přivezl do celkové tabulky 4 body za dvě vítězství ..........

Tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora se v neděli 8.února 2015 zúčastnil druhého kola celostátní zimní Žákovské ligy, do které si vybojoval účast jako vítěz podzimní části Středočeského přeboru.

V letošním ročníku ŽL startuje 25 nejlepších týmů této věkové kategorie z celé republiky. Soutěž se hraje turnajovým způsobem a týmy čeká celkem 6 kol. V jednotlivých turnajích se vždy utkává 5 týmů a tak se v průběhu 6.kol střetne 1x každý s každým. Celkový vítěz poté získává titul Mistr České republiky v házené starších žáků pro soutěžní ročník 2014/2015.

Tým SPARTY čekal ve 2.kole opět výlet na Moravu, pořadatelem této skupiny byl totiž oddíl házené SOKOL CENTRUM Haná a turnaj proběhl ve sportovní hale v Kostelci na Hané. A zde čekala kutnohorský tým tato čtveřice soupeřů - na úvod východočeský HBC Jičín a dále jihomoravský SOKOL Telnice, domácí SOKOL CENTRUM Haná a na závěr další středočeský rival SOKOL Bělá pod Bezdězem. V každém turnaji se hraje systémem každý s každým a hrací doba je 2x20 minut s 10ti minutovou přestávkou.

V prvním utkání nedělního turnaje prohrál kutnohorský tým o 8 branek s Jičínem, když již v poločase vedl soupeř stejným rozdílem. Ve druhém utkání porazil o 3 branky Telnici. Po poločasovém vedení o 3 branky soupeř v tom druhém několikrát snížil na rozdíl branky jediné, závěr utkání však tým SPARTY zvládl lépe a připsal si oba body. Ve třetím utkání podlehl dle očekávání o 15 branek pořadatelskému SOKOLU HANÁ, který nenašel na domácí palubovce soupeře / i druhý Jičín porazil vysoko o deset /. V závěrečném utkání potom zvítězil nad oblastním rivalem z Bělé pod Bezdězem o 3 branky, když po první půli byl stav nerozhodný a v polovině druhého dějství vedl soupeř o 2 branky. Ale následná šňůra 6 branek zlomila odpor soupeře a tým SPARTY si připsal do celkové tabulky soutěže již třetí vítězství / z toho druhé v tomto turnaji /.

Trenér SPARTY Jiří Hasala měl v nedělním turnaji 2.kola ŽL k dispozici opět poměrně nesourodou sestavu, v devítičlenném kádru nastoupilo 5 starší a 4 mladší žáci. K největším oporám tradičně patřil brankář Ginter a hlavně střelecky mimořádně produktivní dvojice Procházka Škalda, která zaznamenala 63 z celkových 81 branek svého týmu. Pochvalu za solidní výkony však zaslouží i všichni ostatní hráči SPARTY, kteří v tomto mistrovském turnaji 2.kola Žákovské ligy nastoupili.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Ginter Ondřej / br / - Procházka Michael 38, Škalda Jan 25, Dolejší Aleš 7, Horák Tomáš 7, Červený Jiří 2, Fojta Marek 2, Klouček Filip a Zatloukal Kryštof. Trenér: Hasala Jiří.

A jak hodnotil 2.kolo Žákovské ligy trenér Jiří Hasala ?

Na druhé kolo Žákovské ligy jsme odjížděli s jasným cílem. Dopadnout lépe než v kole prvním. Povedlo se, ale předvedenou hrou jsme nijak nepřesvědčili. Je velmi obtížné z věkově a výkonnostně nesourodých hráčů sestavit tým, který by dokázal konkurovat a potrápit týmy, které mají v této soutěži vyšší ambice a daleko lepší podmínky pro provozování svého oblíbeného sportu. Mám na mysli hlavně sportovní halu, která se v Kutné Hoře ,,staví" již několik generací. Příští turnaj pořádá náš oddíl na našem ,,domácím hřišti" ve Zruči nad Sázavou. Byl bych rád, kdybychom nastoupili  v úplné sestavě a hráči předvedli divákům, svým rodičům, příbuzným a známým to, co se dosud naučili. Také bych přivítal, aby zátěž v utkáních byla rozložena na více hráčů a aby ti, kteří jsou zkušenější, byli příkladem svou bojovností, sportovním chováním a házenkářským uměním těm méně zkušenějším.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další mistrovský turnaj již 3.kola Žákovské ligy oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora pořádá, v sobotu 28.února 2015 přivítá kutnohorský tým starších žáků ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou tuto čtveřici soupeřů - DUKLU Praha, SLOVÁCKOU SLAVII Uherské Hradiště, TALENT Plzeň a další pražský tým TJ JM Chodov.