3.jarní kolo 1.SL starších žáků - turnaj v Kutné Hoře.

Dnes odehrál náš tým starších žáků v domácím prostředí sportovní haly Klimeška další 2 utkání v rámci 3.kola 1.Středočeské ligy a do tabulky si připsal plný bodový zisk za dvě vítězství ........................

V neděli 14.dubna čekala „A“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora další dvě utkání jarní části mistrovského ročníku 1.Středočeské ligy, ve kterých se v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici utkal nejprve od 9:00 hodin s týmem HÁZENÁ Poděbrady a poté od 12:50 hodin v okresním derby s týmem JISKRA Zruč nad Sázavou.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize hraje 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

Průběžnou tabulku 1.SL vedl po druhém jarním kole tým Hostivic s plným počtem 32 bodů, před Úvaly A – 24 bodů a Kutnou Horou 22 bodů.

V neděli se týmu SPARTY v domácím prostředí herně a hlavně výsledkově dařilo, vyhrál zde obě utkání a do tabulky si připsal plný počet 4 bodů.

V prvním utkání proti Poděbradům se oba soupeři několikrát vystřídali v 1 brankovém vedení, lepším závěrem vyhrál domácí tým 1.poločas o 2 branky. Do 5.minuty 2.poločasu potom dokázal navýšit své vedení na rozdíl 5 branek, na 13:8. Poté již padaly branky rovnoměrně po jedné až do konce utkání, které skončilo zaslouženým vítězstvím SPARTY o 4 branky.

Ve druhém nedělním utkání proti okresnímu rivalovi ze Zruče nad Sázavou vedl soupeř v 10.minutě 3:6, ve 14.minutě byl stav 7:7 a 1.poločas nakonec skončil vedením SPARTY o 4 branky. V tom druhém se již projevila herní a hlavně fyzická převaha domácích, kteří bez větších problémů zvítězili v „derby“ o 12 branek.

Slušný výkon podal brankář Hudec, střelecky se nejvíce dařilo dvojici Hanuš - Kamenář. A brankově se dokázalo prosadit dalších 7 hráčů z celkových 13-ti, kteří nastoupili v poli. Za předvedené výkony a dosažené výsledky v obou nedělních utkáních zaslouží celý kutnohorský kolektiv určitě uznání a velkou pochvalu.

V průběžné tabulce soutěže drží tým starších žáků SPARTY za lídrem z Hostivic momentálně výborné druhé místo s 26 body / o skóre před Úvaly A, které mají stejný počet bodů /.